OU > Uchazeč > Proč studovat na Ostravské univerzitě > Bohatý studentský život > Studentské organizace

Česká asociace studentů psychologie (ČASP)

logo Česká asociace studentů psychologie, z.s. je dobrovolná nezisková asociace studentů psychologie působící na území České republiky. Mezi její hlavní cíle patří podpora komunikace a spolupráce mezi studenty psychologie, podpora aktivit studentů směřujících k široké veřejnosti, rozvoj spolupráce s profesními organizacemi a propagace psychologie a budování jejího dobrého jména. Asociace je členem Evropské federace psychologických studentských asociací a České rady dětí a mládeže, se kterými rozvíjí aktivní spolupráci. Dále spolupracuje s profesními organizacemi psychologů, podílí se na řadě projektů a poskytuje sekundární vzdělávání studentům psychologie. V současné době je Česká asociace studentů psychologie, z.s. aktivní na pobočkách v Brně, Olomouci, Ostravě, Praze a Českých Budějovicích.

V Ostravě aktivně působí od roku 2014 na Filozofické fakultě, kde kromě volnočasových či vzdělávacích akcí, jako jsou například přednášky, kurzy nebo besedy, zprostředkovává dobrovolnickou praxi v rámci projektu Bylo nebylo a vydává časopis Časpis s aktualitami a informacemi ze světa psychologie.

Web:

Kontakty: