Informace pro zasažené válkou na Ukrajině a ty, co chtějí pomáhat

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Інформація про курс адаптації тут.

Ostravská univerzita se ostře vymezila vůči ruské agresi, přerušila spolupráci s ruskými státními univerzitami a na řadě úrovní organizuje pomoc lidem zasaženým válkou.

Studujete nebo chcete studovat na Ostravské univerzitě?

• Přihlaste se o pomoc, pokud jste v akutní tísni.
  • Spojte se se studijním oddělením, pokud potřebujete řešit studijní záležitosti a jste v běženém studijním programu.
  • Spojte se s fakultním koordinátorem, pokud potřebujete řešit studijní záležitosti a jste výměnný student.
  • Zažádejte si o stipendium pro ukrajinské studenty.
  • Podejte si přihlášku ke studiu na Ostravské univerzitě. Podávání přihlášek se uzavírá 15. července a později. Praktické informace pro ukrajinské uchazeče o studium najdete zde.
  • Zlepšete svou češtinu v jazykových kurzech.
  • Najděte si práci na zkrácený úvazek.
  • Zapojte se do studentského života a přidejte se k některé ze studentských organizací.

Chcete se adaptovat na život v Česku?

• Zjistěte, jestli jsou ubytovací místa na kolejích.
    (Pro aktuální nabídku ubytovacích kapacit kolejí Ostravské univerzity kontaktujte recepci kolejí nonstop na tel. 596 245 578.)
  • Zapojte se do aktivit adaptačního centra mOva.
  • Přihlaste se do jazykových kurzů češtiny.
  • Najděte si práci na Ostravské univerzitě.

Chcete s námi pomáhat?

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 09. 2022