OU > Uchazeč > Proč studovat na Ostravské univerzitě > Bohatý studentský život > Studentské organizace

International Federation of Medical Students' Associations Czech Republic (IFMSA CZ)

logo IFMSA je největší organizací sdružující studenty medicíny ze 101 zemí světa. Na Lékařské Fakultě Ostravské univerzity vznikla v roce 2011 a hned na to se předvedla s projektem World Aids Day.

Studenty sdružujeme hlavně díky zahraničním stážím, na které každý rok vysíláme nejaktivnější z nich.

Dále je našim cílem šířit důležitost prevence a globálních problémů jako jsou např.: HIV, rakovina prostaty či diabetes. Také se snažíme vzdělávat žáky základních a středních škol v oblasti první pomoci nebo děti ve školkách prostřednictvím projektu Nemocnice pro Medvídky.

Web:

Kontakty: