Zveme na besedu s rektorkou Univerzity Karlovy Milenou Králíčkovou a rektorem Ostravské univerzity Petrem Kopeckým

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Přijďte si poslechnout plodnou diskuzi s nejdůležitější postavou vysokoškolské reprezentace, předsedkyní České konference rektorů. Rektor OU Petr Kopecký, který vás debatou o směřování vysokého školství v České republice provede, zve nejen studenty a zaměstnance Ostravské univerzity, ale také hosty z řad široké veřejnosti se zájmem o problematiku vysokého školství.

Beseda se koná v úterý 21. listopadu od 15:00 v univerzitním obchodě a knihkupectví OUshop v budově Welcome Centre Ostravské univerzity (budova G - Mlýnská 702/5, 701 03 Moravská Ostrava).

Milena Králíčková je česká lékařka a vysokoškolská pedagožka, profesorka histologie a embryologie. Od února 2022 je rektorkou Univerzity Karlovy jako první žena v této funkci od založení univerzity. V letech 2014–2022 působila jako prorektorka pro studijní záležitosti Univerzity Karlovy. Na Lékařské fakultě v Plzni UK od roku 2011 vede Ústav histologie a embryologie. Od srpna 2023 je též předsedkyní České konference rektorů.

Petr Kopecký je český anglista, překladatel z angličtiny a vysokoškolský pedagog, od března 2023 rektor Ostravské univerzity, v letech 2014 až 2022 radní města Rožnov pod Radhoštěm.

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 11. 2023