Ostravská univerzita otevírá vlastní Očkovací centrum

Ostrava / 03. 08. 2021

Od 16. srpna otevírá Ostravská univerzita Očkovací centrum, zázemí pro něj vytvoří Lékařská fakulta. Své očkovací kapacity poskytne nejenom zaměstnancům a studentům, ale také široké veřejnosti, která z různých důvodů a překážek očkování proti COVID-19 ještě neabsolvovala.

budova INLEK
Očkovací centrum bude v levé šedé části hlavní budovy Lékařské fakulty

Motivací k otevření Očkovacího centra Ostravské univerzity proti onemocnění COVID-19 na půdě Lékařské fakulty Ostravské univerzity je hned několik: „Výhledově se plánuje uzavření velkokapacitního očkovací centra na výstavišti Černá louka. Dokážeme tím tedy suplovat sníženou kapacitu, až situace nastane,“ uvádí děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar.

Očkovací centrum OU bude otevřené od 16. srpna vždy v pondělí a úterý a to od 12:00 do 15:00. V případě většího zájmu bude možné tyto ordinační hodiny rozšířit. Jeho lokace je v areálu Lékařské fakulty (Syllabovay 19), v hlavní budově INLEK (část budovy B). Provoz centra je naplánován tak, aby splňoval všechna protiepidemická opatření, vstup je plně bezbariérový a v bezprostřední blízkosti budovy je možné zdarma zaparkovat.

Přihlásit se může kdokoliv, kdo má o očkování proti COVID-19 zájem, nejedná se tedy jen o službu pro zaměstnance a studenty Ostravské univerzity, ale i pro širokou veřejnost. „Věřím, že této příležitosti využijí ti, kteří se doposud očkovat z nějakého důvodu nestihli, nemohli, nebo prodělali COVID-19 a čekají na uběhnutí určité doby. Současně doufám, že se nám podaří přesvědčit ty váhavé, kteří si nejsou jistí, jestli má očkování smysl. Na Lékařské fakultě totiž víme, že je vakcinace proti COVID-19 důležitá nejen pro samotné očkované, ale pro celou společnost, jelikož může zabránit vzniku nových mutací koronaviru,“ vysvětluje Rastislav Maďar.

K registraci se zájemci přihlásí standardní cestou přes Centrální rezervační systém, kde si jako místo očkování od dnešního dne mohou vybrat také Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Následně budou systémem vyzváni k vyhledání vhodného termínu přes systém Reservatic. Přihlašování a odhlašování z termínu je pak možné 5 dní před vybraným termínem.

Očkování budou provádět zdravotníci z řad zaměstnanců Lékařské fakulty a k dispozici budou mít vakcínu Pfizer, která se podává ve dvou dávkách s rozestupem minimálně 3 týdnů. Služby Očkovacího centra, které v moderní budově Lékařské fakulty už v půlce srpna vznikne, plynule na podzim rozšíří i o nabídku vakcín proti jiným nemocem, včetně cestovní medicíny.

Ilustrační fotografie

Ing. Lucie Fremrová