Finance z Moravskoslezského kraje pomohly dalšímu rozvoji Lékařské fakulty

Ostrava / 29. 10. 2019

Ostravská lékařská fakulta dlouhodobě spolupracuje s Moravskoslezským krajem. Ten začal v loňském roce fakultu podporovat i finančně, tak aby mohla přijímat víc studentů medicíny. V letošním akademickém roce přitom fakulta přijala historicky nejvíc mediků od svého vzniku, i díky podpoře kraje.

Na Lékařskou fakultu Ostravské univerzity se každoročně hlásí přes tisíc zájemců. V loňském roce mohla fakulta díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje ve výši 350 tisíc korun přijmout o pět studentů navíc. Finance pomohly zajistit především kvalitní výukové podmínky tohoto náročného oboru. Že má tato podpora smysl potvrzuje i děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity docent Arnošt Martínek. „Podle posledního průzkumu, který jsme dělali mezi absolventy všeobecného lékařství, jich sedmdesát procent uvedlo, že chce zůstat v moravskoslezském regionu,“ říká děkan Arnošt Martínek s tím, že je rád, že kraj uvažuje o finanční podpoře i pro další roky. „Celkově jsme díky navýšení státní podpory lékařským fakultám a podpoře Moravskoslezského kraje přijali celkem 134 mediků, což je nejvíc od vzniku ostravské lékařské fakulty,“ dodává děkan.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity se dlouhodobě zaměřuje na zkvalitňování a modernizaci vzdělávání. Díky zahájení výuky v angličtině se také otvírá zahraničním studentům. V letošním roce se může pochlubit hned dvěma velkými úspěchy. Na konci léta byl fakultě schválen unikátní projekt Cvičné nemocnice. Díky finančním prostředkům z EU tak vznikne v areálu unikátní simulační centrum pro výuku budoucích lékařů i zdravotníků. S novým akademickým rokem pak přišla další skvělá zpráva. Fakulta získala od Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství akreditaci pro habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem v oboru Ošetřovatelství. Titul profesor bude moci ostravská lékařská fakulta udělovat vůbec poprvé ve své novodobé historii. Dohromady se může ostravská lékařská fakulta pochlubit celkem 281 lékaři, kteří v Ostravě úspěšně dokončili studium medicíny.

Kontakt pro média:

Ing. Hana Hanke