Ostravská Filozofická fakulta nabízí druhou šanci zájemcům o studium

Ostrava / 11. 07. 2019

Filozofická fakulta Ostravské univerzity vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení. Všichni zájemci o studium jazyků, učitelství, filozofie, historických věd nebo dějin umění se mohou prostřednictvím elektronické přihlášky hlásit až do 18. srpna.

Také ve druhém kole přijímacího řízení je v nabídce Filozofické fakulty řada nově akreditovaných studijních programů. Už tradičně mezi nimi nechybí oblíbené a perspektivní filologické obory. Uchazeči se tak mohou hlásit ke studiu francouzštiny, španělštiny, ruštiny, němčiny, polštiny, latiny nebo českého jazyka a literatury. V nabídce pro druhé kolo jsou samozřejmě také učitelské obory, historické vědy, dějiny umění nebo filozofie.

„Nabízenými studijními programy ve druhém kole reagujeme zejména na vysokou poptávku po středoškolských učitelích. Všichni, kteří by se v budoucnu chtěli uplatnit ve školství, tak mají druhou šanci. Celkem je v nabídce pro bakalářský stupeň studia 11 studijních programů, které v sobě zahrnují další specializace. Pro magisterský stupeň pak nabízíme ještě o jeden program navíc,“ říká za Filozofickou fakultu Ostravské univerzity proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy doc. PhDr. Daniela Rywiková, Ph.D. Všechny nabízené programy lze navíc vzájemně kombinovat, uchazeči si jen musejí vybrat, který z programů bude jejich hlavní (maior) a který vedlejší (minor).

Zkrátka ale nepřijdou ani absolventi bakalářských oborů. Také pro navazující magisterské studium je poměrně široká nabídka, která zahrnuje učitelství pro střední školy, filozofii, historické vědy, dějiny umění a filologii.

„Novinkou je nabídka navazujícího magisterského programu Filozofická studia, která jsme letos otevřeli poprvé. Filozofická studia stejně jako Středoevropská historická studia se zaměřením na české, polské a slovenské dějiny realizujeme ve spolupráci se zahraničními partnery. Student tak část studia stráví na Slovensku a část v Polsku,“ uzavírá proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy doc. PhDr. Daniela Rywiková, Ph.D.

Filozofická fakulta Ostravské univerzity má celkem 12 kateder a fungují při ní hned 4 výzkumná centra. Každoročně na fakultě studují až 2 tisíce studentů.

Nabídka studijních programů pro 2. kolo přijímacího řízení
Základní pravidla pro 2. kolo přijímacího řízení
Nejčastěji kladené otázky

Kromě Filozofické fakulty letos druhé kolo přijímacího řízení v rámci Ostravské univerzity vyhlásila také Přírodovědecká fakulta (deadline 12. července), Pedagogická fakulta (deadline 30. června) a Fakulta sociálních studií (deadline 19. srpna).

Kontakty pro média:

Nela Parmová, DiS.