Lékařská fakulta oslaví společně s Fakultní nemocnicí Ostrava 110 let od jejího založení

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

V neděli 14. srpna uplynulo přesně 110 let od otevření Epidemické nemocnice v Zábřehu, která se nacházela v místě naší ostravské lékařské fakulty, a která se stala základem dnešní Fakultní nemocnice Ostrava. Díky společné historii se rozhodly obě instituce toto výročí oslavit společně celodenní velkou rodinnou akcí pro veřejnost, která proběhne 10. září v areálu lékařské fakulty.

Program momentálně ladíme a již brzy jej uveřejníme. Pokud se budou chtít lidé dozvědět více, brzy najdou k akci vytvořenou událost SLAVÍME SPOLU na Facebooku fakultní nemocnice i lékařské fakulty,“ říká Ing. Hana Maiwaelderová, vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava.

Výročí 110 let od založení Fakultní nemocnice Ostrava přibližuje i putovní výstava v Avion Shopping Parku Ostrava, která je k vidění od neděle 14. srpna. Výstava na 6 oboustranných velkoformátových panelech přibližuje nejen základní historická fakta, ale nabízí také portréty těch, kteří se o rozvoj nemocnice v uplynulých 110 letech výrazně zasloužili. V době otevření měla nemocnice 3 pavilony s 59 lůžky, která byla určena pro nakažlivě nemocné. Výstava se zaměřuje také na příběhy úspěšně vyléčených pacientů. Obrovský pokrok medicíny pak dokumentuje kontrast dobových fotografií s nejmodernějšími vyšetřovacími přístroji. Výstavní panely budou v nákupním centru k vidění do 9. září 2022. Poté se přestěhuje do areálu naší lékařské fakulty.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 08. 2022