Kurz Basic handball – pro pedagogické pracovníky

Kurz je akreditován MŠMT - 11431/2020-2-347.

Pořádá krajský trenér MS KSH ve spolupráci s Katedrou studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Termín:
Pátek 16. září 2022, 08:15 – 13:30
Hala STARS Karviná – blok 1
Pátek 23. září 2022, 08:15 – 13:30
Sportovní hala u ZŠ Heleny Salichové Polanka n. O. – blok 2
Pátek 30. září 2022, 08:15 – 13:30
Hala STARS Karviná – blok 3

Lektor: PaedDr. Rastislav Trtík, Licence A
Místo: Házenkářská hala STARS Karviná, Cihelní 1652/51 a Sportovní hala u ZŠ H. Salichové, Ostrava – Polanka nad Odrou
Cena: 1 500 Kč
Termín podání přihlášky a platby: do 12 září 2022

Pro přihlášení je potřeba vyplnit formulář Přihláška na kurz basic handball. Vyplněný formulář zaslat na: . (Poznámka: ve formuláři vyplňujete rodné číslo – tento údaj potřebujeme pro vaše zapsání do univerzitního systému přihlášek).

Jak získáte informace o platbě a vaši účasti:

Všechny tyto informace dostanete na e-mail, který uvedete v přihlašovacím formuláři.

Náplň kurzu:

Dodržujeme rozsah školení, který je dán požadavky MŠMT.

Seznámení s programem Basic Handball bude probíhat formou vlastního prožitku a zkušenosti. Učastníci si přinesou s sebou sportovní oblečení a obuv.

Vysvětlivky:

HIIBM – hight intensity interval ball manipulation
GBA – game based approach
Kruh – kruh kolem prostředního žáka (kontrola KM)
KM – kritická místa

1)
zásobník 60-ti pohybových her
2)
základní manipulace míčem
3)
technika provedení HIIBM
4)
určování kritických míst (KM) při nácviku HČ
4 h

a. držení míče
d. driblování

b. házení
e. první krok s míčem

c. chytání
f. trojtakt
5)
modelování didaktických stylů v závislosti na (GBA), kruh
6)
organizačně technická příprava hodiny Tv
7)
transferový efekt, přenos do dalších her
Praktická aplikace, feedback, korekce

Doporučeno:

• Kurz je určen pro zájemce o získání licence „Instruktor Basic Handball“ z řad učitelů a pedagogických pracovníků, kteří nemají aprobaci tělesná výchova.
  • Kurz je určen pro učitele tělesné výchovy, kteří se chtějí seznámit se současnými trendy výuky (mini)házené, nebo využít transferového efektu při výuce dalších míčových a jiných her.

Poznámky:

Pokud účastnící kurzu nevyjádří svůj nesouhlas a přání se zpracovaním osobních údajů formou krátkých videozáznamů, lze ze školící akce pořídit pracovní materiál jako poznámkový dokument pro každého účastníka.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 09. 2022