Podej si přihlášku na Ostravskou: Ovlivni nejen svou budoucnost

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Přihlášku ke studiu na Ostravské univerzitě můžete podat do 15. března 2020.

Podáním přihlášky na Ostravskou univerzitu můžete ovlivnit nejen svou budoucnost. Díky individuálnímu přístupu ke studentům, modernímu zázemí, uznávaným osobnostem v řadách pedagogů a výuce založené na vědě a výzkumu se vám dostane kvalitního vzdělání. A to pak můžete využít ve svém oboru k tomu, abyste mohli měnit svět k lepšímu. Ať už si vyberete přírodní vědy, zdravotnictví, vzdělávání, umění, sociální práci nebo humanitní vědy, Ostravská univerzita vám dá prostor nejen pro získávání vědomostí, ale také pro další rozšiřování obzorů. A jako bonus Ostravská univerzita za každou platnou přihlášku zasadí jeden strom!

Pokud ještě nemáte úplně jasno v tom, co chcete studovat, doporučujeme co nejdříve navštívit Poradenské centrum Ostravské univerzity nebo některý z jeho workshopů – všechny jsou totiž zdarma a mohou vám výrazně pomoci nejen při výběru školy, ale taky budoucího zaměstnání. Pokud znáte svůj směr, ale nejste ještě pevně rozhodnuti o konkrétním oboru, pak vás bude zajímat filtr studijních programů a oborů. A ti z vás, kteří jsou pevně rozhodnuti, mohou zamířit rovnou k podání e-přihlášky.

Všem uchazečům o studium držíme palce a těšíme se na setkání na půdě Ostravské univerzity.

Kterou fakultu si vybereš?

Přírodovědecká fakulta

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity

Baví tě příroda a nebaví tě dívat se, jak ji lidé ruinují? Pokud chceš skutečně zasáhnout, jediný možný způsob je začít se o přírodu zajímat na odborné úrovni, pochopit její procesy a pak své vědění uplatnit v praxi.

Ať už tě láká biologie, geografie, fyzika, chemie, matematika nebo informatika, ve všech těchto oblastech dostaneš na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity příležitost měnit svět k lepšímu.

Lékařská fakulta

Lékařská fakulta Ostravské univerzity

Doktoři, sestry, terapeuti, asistenti, záchranáři – ti všichni jsou skutečnými hrdiny dnešní doby. Na nich totiž závisí naše zdraví – a občas také naše životy.

Proto si Lékařská fakulta Ostravské univerzity zakládá na malých studijních skupinách, intenzivní praxi a také zahraničních příležitostech pro své studenty. Studuj, aby ses i ty mohl stát hrdinou. Ve zdravotnictví je totiž potřebujeme více, než kde jinde.

Filozofická fakulta

Filozofická fakulta Ostravské univerzity

Možná si všímáš, jak je v dnešním světě důležité ovládat kritické myšlení, umět číst mezi řádky a rozeznat fakta od fikce. Humanitní vzdělání je pro to nejlepším základem.

Ať už tě lákají jazyky, historie, sociologie nebo psychologie, Filozofická fakulta Ostravské univerzity ti dá ten nejlepší základ nejen po odborné stránce, ale také – řekněme – do života. Je totiž k nezaplacení umět číst mezi řádky.

Fakulta umění

Fakulta umění Ostravské univerzity

Umění není pokornou sestrou veřejnosti. Umí vyzdvihovat to krásné, ale také poukázat na stinnou stránku světa. Umění umí být tak silné, aby měnilo svět.

Pokud máš své vize, Fakulta umění Ostravské univerzity je prostorem, kde je můžeš realizovat ve výtvarných oborech (například tvůrčí fotografie, digitální grafika, animovaná tvorba, sochařství, knižní design, malba a podobně) nebo v hudebních oborech (zpěv, dechové a strunné nástroje apod.).

Pedagogická fakulta

Pedagogická fakulta Ostravské univerzity

Kdo je největším influencerem? Učitel. I ty můžeš být tím, kdo povede budoucí generaci. Kdo ji bude moci pozitivně ovlivňovat a vést k hodnotám, které společnosti zajistí kvalitní budoucnost. Učit totiž neznamená jen povídat u tabule. Znamená to  inspirovat a přivádět k myšlenkám. Učit přemýšlet a vyhodnocovat.

Pedagogická fakulta Ostravské univerzity hledá skutečné učitele – influencery nové generace.

Fakulta sociálních studií

Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity

Ne každý měl to štěstí narodit se do spokojené rodiny, která mu zajistí vzdělání a bezpečný domov. Ne každý se narodil zdravý a schopný si vybojovat své místo ve společnosti.

Pokud i ty považuješ princip solidarity za jeden ze zásadních atributů moderní společnosti, Fakulta sociálních studií je tvou příležitostí. Hledáme průkopníky, kteří chtějí bojovat s nespravedlností a v budoucnu měnit postoje celé společnosti.

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 02. 2020