Ostravská univerzita otevře své brány uchazečům

Ostrava / 24. 01. 2019

V lednu a únoru pořádá Ostravská univerzita na všech svých šesti fakultách Dny otevřených dveří. Uchazeči si mohou prohlédnout prostory fakult, setkat se s učiteli i pedagogy nebo si nechat zdarma poradit s výběrem oboru v novém Poradenském centru Ostravské univerzity. Na programu jsou i diskuze, promítání dokumentů nebo exkurze na vědecká pracoviště.

Ostravská univerzita otevře své brány uchazečům

„Světový rekordman, kterého nebaví sport. Proslulý lékař, co nesnáší krev. Slavný zpěvák, kterého nebere hudba. Něco tady nehraje? Správně. Špičkou se můžeš stát, jen pokud budeš dělat, co tě doopravdy baví,“ vzkazuje Ostravská univerzita všem maturantům a dalším uchazečům o studium a vyzývá je, aby opustili představy svých rodičů, babiček a učitelů a vydali se směrem, který je bude v životě bavit a naplňovat. V rozhodování jim pomůžou Dny otevřených dveří Ostravské univerzity, které na většině fakult probíhají 8. a 9. února 2019 (podrobný rozpis konání DOD na jednotlivých fakultách najdete níže v této tiskové zprávě i na úvodní grafice).

Kromě prostor fakult, jejich studentů a pedagogů je pro uchazeče připraveno také několik zajímavých aktivit, jako jsou například diskuze a promítání dokumentů na Fakultě sociálních studií nebo prohlídky Ústavu fyziologie a patofyziologie na Lékařské fakultě.

Studenti, kteří ještě nejsou rozhodnuti nebo potřebují s výběrem vysokoškolského oboru poradit, mají možnost nechat si zdarma poradit kariérním poradcem z nového Poradenského centra Ostravské univerzity, který tyto služby oproti soukromým subjektům nabízí zcela zdarma. Dny otevřených dveří Poradenského centra a také celého Welcome centra Ostravské univerzity se konají 11. a 12. února.

„Zájemci se zde dozví o veškerých možnostech studia na Ostravské univerzitě, ale také o dalších výhodách, které svým studentům nabízíme – například o možnostech získávání zkušeností a praxe již během studia nebo stážích na zahraničních univerzitách, které našim studentům financujeme. Srdečně zveme všechny, kteří chtějí Ostravskou univerzitu poznat blíže,“ říká tiskový mluvčí univerzity Adam Soustružník a dodává, že velkou výhodou univerzity je její individuální přístup ke studentům.

„Naši studenti jsou pro nás osobnosti, nikoli jen čísla v databázi. Jejich vize a sny jsou pro nás potenciální projekty, jejich úspěchy chloubou a jejich pády okamžitým podnětem pro zlepšení. Jsem velmi hrdý na motivující prostředí na naší univerzitě, které vytváří naši špičkoví vědci, kteří jsou v roli pedagoga také inspirativními osobnostmi pro mladé lidi,“ vysvětluje.

Velkým lákadlem pro studenty je také nový univerzitní kampus se zázemím pro sport, zdraví, technologie a umění, který bude už za tři roky stát na Černé louce. Díky této investici procitne dlouhodobě neutěšený prostor bezprostředně sousedící s historickým jádrem města a Ostrava se zásadním způsobem posune blíže ke své vizi studentského města.

Ostravská univerzita nabízí téměř 350 studijních programů a oborů v oblasti lékařství a zdravotnictví, přírodních, humanitních i sociálních věd, pedagogiky i hudebního a výtvarného umění. Přihlášky mohou zájemci zasílat elektronicky do 15. března (na Fakultu umění do 31. března). Svou kvalitu v uplynulém roce univerzita potvrdila v prestižním mezinárodním žebříčku Times Higher Education a také získáním institucionální akreditace jako 6. česká univerzita v pořadí. Nový systém akreditace univerzitě umožňuje výrazně pružněji reagovat na aktuální potřeby společnosti i na poptávku na trhu práce. Nově spuštěné (a další připravované) studijní programy reflektují nové trendy, mnohem více pracují s novými technologiemi i s odborníky z praxe, je zde kladen důraz na větší jazykovou vybavenost a také lepší uplatnitelnost našich absolventů.

Dny otevřených dveří na fakultách OU

Přírodovědecká fakulta: 8. a 9. února 2019
Lékařská fakulta: 8. a 9. února 2019
Filozofická fakulta: 8. a 9. února 2019