Ostravská univerzita v rámci oslav 25 let probudí ve středu 22. června Masarykovo náměstí

Ostrava / 20. 06. 2016

Ostravská univerzita bude slavit na náměstí

Kapely DVA, L.A. Sunday, ostravské ImPéčko i velkolepá bitva středních škol O pohár Ostravské univerzity. Happening Jsme Ostravská! 22. června 2016 na celý den oživí Masarykovo náměstí vědou, kulturou i zábavou.

25 let

22. června 2016 vyrazí Ostravská univerzita opět do ulic. Na Masarykově náměstí v Ostravě se bude již podruhé konat happening Jsme Ostravská! (www.jsmeostravska.cz), tentokrát v duchu oslav 25. výročí založení univerzity. Cílem akce je otevřít univerzitu veřejnosti, ukázat její lidskou tvář a také přispět ke kulturnímu dění v centru Ostravy. Fotky, videa a reportáž z loňského prvního ročníku naleznete zde.

Po celý den tak bude na náměstí živo: vystoupí kapela evropského formátu DVA, ostravská klubová hvězda L.A. Sunday nebo mladá kytarová parta The Black Tubes. Chybět nebude ani oblíbená ostravská improvizační divadelní skupina ImPéčko (časový harmonogram naleznete níže).

Letošní novinkou, která má zahájit nový ostravský fenomén a tradici, je bitva O pohár Ostravské univerzity. V soutěži se utká týmy 5 ostravských středních škol v oblasti vědomostí, kreativních a pohybových aktivit a soutěžit se bude o ceny v celkové hodnotě přes 100 000: zájezd od cestovky Laynotour, školení od společnosti SCIO, sportovní vybavení od firmy Decathlon, lístky na nový ostravský projekt: diskuzní fórum Meltingpot a další.

V rámci doprovodného programu se pak představí naše studentské organizace i fakulty Ostravské univerzity. Připraven je zábavně-naučný program pro celou rodinu – na návštěvníky čekají vědomostní kvízy a soutěže o ceny, možnost vyzkoušet si znakovou řeč, provádět nevidomé, zopakovat základy první pomoci nebo se vyfotit na památku v našem originálním fotokoutku.

„Mladí lidé z Ostravy neustále odcházejí a skutečně k tomu dříve měli opodstatněné důvody. Těch ale rychle ubývá a z Ostravy se stává krásné místo k žití. A k tomu se snaží přispět i Ostravská univerzita – vedle vzdělání a výzkumu se zaměřujeme také na takzvanou 3. roli univerzity, tedy roli aktivního hráče na poli společenského a kulturního dění,“ vysvětluje rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata, důvod pořádání nejen této akce, ale všech dalších akcí Ostravské univerzity pro veřejnost, kterých je zejména letos ve spojitosti s oslavami 25. výročí založení OU nespočet (více o akcích spojených s oslavami OU zde: 25.osu.cz, informace o všech akcích pořádaných OU najdete na OU@LIVE: www.alive.osu.cz).

Na čepu bude náš jedinečný hořký dvanáctistupňový IQač – oficiální pivo studentů Ostravské univerzity, který jsme loni na tomto happeningu slavnostně pokřtili.

Jsme Ostravská ...už 25 let!

Časový harmonogram:
11:30The Black Tubes
12:30Bitva O pohár Ostravské univerzity
15:00Vyhlášení výsledků bitvy O pohár Ostravské univerzity
16:00ImPéčko
18:30DVA
20:30L.A. Sunday

Mgr. Adam Soustružník, tiskový mluvčí a vedoucí oddělení PR a marketingu OU
e-mail: CIT@MAIL(30521)
telefon: +420 724 919 614

Kontakt na koordinátora:
Ing. Andrea Svobodová, koordinátorka akce Jsme Ostravská
e-mail: CIT@MAIL(70397)
telefon: +420 775 605 888

Fotky z prvního ročníku happeningu JSME OSTRAVSKÁ!

První ročník happeningu JSME OSTRAVSKÁ