FAQ

Ostravská univerzita
Dvořákova 7
701 03 Ostrava

IČ: 61988987, DIČ: CZ61988987
ID datové schránky: 37gj9fm
e-mail: studiumzavináčosutečkacz, infozavináčosutečkacz, podatelnazavináčosutečkacz
telefon: 597 091 111, 553 461 111

  
cz   en


Erasmus

Katedra anglistiky a amerikanistiky nabízí svým studentům mimo běžné výuky i možnost pobytu na zahraničních univerzitách v rámci programu ERASMUS.

ERASMUS je součástí evropského programu celoživotního učení (Lifelong Learning Programme – LLP) a nabízí možnosti vysokoškolského a odborného vzdělávání v členských zemích EU, ESVO (Island, Lichtenštejnsko a Norsko) a kandidátských zemí EU.

Katedra anglistiky nabízí svým studentům nejen studijní pobyty, ale i možnost pracovní stáže v délce 3 až 12 měsíců. V obou případech student obdrží na svůj pobyt v zahraničí stipendium, jehož výše je určována v rámci programu ERASMUS.

Dnes katedra spolupracuje s 12 univerzitami, se kterými má uzavřenou bilaterální smlouvu o možnostech výměnných pobytů jak pro studenty tak i pro vědecké pracovníky. Hlavním cílem je rozšiřování vzdělávacích možností našich studentů, prohlubování jejich znalostí a zkušeností v mezinárodním prostředí. Partnerské univerzity nabízí nejen kvalitní akademické zázemí, ale i možnosti získání nových zkušeností a zážitků či poznávání nových míst, kultur i lidí.

Přehled zahraničních univerzit spolupracujících s KAA v rámci programu erasmus

InstituceDoba platnostiStav
Kristianstad University, Sweden2007/2013v platnosti
University of Pécs, Hungary2007/2013v platnosti
Universita degli Studi di Salerno, Italy2007/2013v platnosti
Leeds Metropolitan University, United Kingdom 2011/2014v platnosti
Tallinn University, Estonia2007/2013v platnosti
Matej Bel University, Banská Bystrica, Slovakia2007/2013v platnosti
Jönköping University, Sweden2007/2013v platnosti
University of Jaen, Spain20011/2013v platnosti
Panstwowa Wyzsza Skola Zawodowa w Raciborzu, Poland2011/2013v platnosti
University of Tartu, Estonia2008/2013v platnosti
Pavol Jozef Šafárik University in Košice, Slovakia2009/2012v jednání

Názory a zkušenosti našich studentů

I spent Erasmus in Hungary and although everyone had discouraged me from choosing Hungary, eventually, I was very happy there. Before I went there I was afraid that Hungary wasn’t a good choice for an English student but I gradually changed my mind. The English department is much bigger than in Ostrava, which offers various interesting courses you would be never able to take here. The teachers are amazing and their teaching style is similar to the way English is taught here so you get used to everything very quickly. To be honest, I looked forward to every course I had and after a longer time I enjoyed going to school! What is an ordinary life like? You live in a dorm with many foreign students, so you practise English all the time. You go for trips, go to parties and enjoy your life. When you return, you realize that it was an experience of a life time and that you’re so grateful you could be there. The Erasmus life is not a real life, it’s more like a dream. A dream which has to end sometime but enriches you by new friends, new experience and mainly new perspective on everything around you.

S pozdravem
Hanka Humpolíková


Jsem ve švédském Kristianstadu už tři měsíce, musím říct, že zdejší univerzita se o nás dobře stará, pořádá výlety a různé akce, i třeba když něco navrhneme, snaží se to naše koordinátorka zorganizovat, pokud je to možné a je dostatečný zájem. Můžeme se na ni obrátit prakticky s čímkoliv. Naopak ale přístup naší univerzity mě dost zklamal, přestože jsem byla dohodnutá s jednotlivými učiteli na studování předmětů dálkově, byly s tím problémy, špatná komunikace, vyřešilo se to až skoro v polovině semestru. Navíc byla zveřejněna témata bakalářských prací z angličtiny, o čemž mě nikdo neinformoval, až později jsem se dozvěděla od spolužáků, že visí někde na nástěnce katedry.

Švédsko je pěkná země, je tu ovšem strašně draho, stipendium vystačí opravdu jen na základní výdaje, takže je třeba mít vlastní úspory, pokud nechcete sedět doma. Počasí je tady dost zrádné, ale krásná příroda, super podmínky pro cyklisty, lidé příjemní a není problém se s kýmkoliv domluvit anglicky.

Jediným problémem je tady ubytování, co nám škola zařídila. Je to sice blízko univerzity a na místní poměry je jedno z nejlevnějších, ale i tak platíme každý v přepočtu asi 6000Kč měsíčně, jsme věčně bez internetu a firma, která ubytování poskytuje, to není schopná vyřešit a prý to tak je už několikátým rokem, takže možná je lepší si zajistit vlastní ubytování.

S pozdravem
Zuzana Gongolová


Díky Erasmu jsem ve Švédsku prožila čtyři úžasné měsíce plné obohacujících zkušeností, nezapomenutelných zážitků, nových přátel, tisíců fotek, milionů kilometrů ujetých na kole, vlakem, autem, busem a pěšky, angličtiny, náznaků švédštiny, sebepoznání, objevených krásných míst, mezinárodní kuchyně, skořicových šneků a švédských kuliček, slunce, větru a deště, losů a sobů, překonávání sebe sama, kulturních rozdílů, vaření a pečení, protelefovaných minut, poslaných pohledů, balení a vybalování, seznamování a loučení a hlavně ujištění, že TO STÁLO ZA TO!!!

S pozdravem,
Kristýna Horňáčková

Vlastník zprávy: Mgr. Christopher James Hopkinson, Ph.D. | Aktualizováno: 21. 02. 2012
 

© Ostravská univerzita 2006 - 2017
Ostravská univerzita, Dvořákova 7, 701 03 Ostrava 1
telefon: +420 597 091 111, +420 553 461 111
e-mail: studiumzavináčosutečkacz, infozavináčosutečkacz, podatelnazavináčosutečkacz

YouTube | Facebook | Google+ | Twitter | Instagram
RSS | Technický kontakt