Centrum marketingu, komunikace a popularizace Ostravské univerzity

Centrum marketingu, komunikace a popularizace Ostravské univerzity (CMKP) zajišťuje ve spolupráci s jednotlivými fakultami vnější a částečně také vnitřní komunikaci Ostravské univerzity. Jeho posláním je starat se o dobré jméno univerzity a její prezentaci na veřejnosti a v médiích.

Mezi jeho stěžejní činnosti patří mediální komunikace, prezentace univerzity na veletrzích a na školách a popularizačních akcích, obsahová správa všech vnějších komunikačních kanálů univerzity, jako je oficiální web, profily univerzity na sociálních sítích, online magazín OU@live a vnitřní newsletter.

CMKP zároveň stojí za všemi celouniverzitními akcemi, jako je například OUpener na začátku akademického roku, Reprezentační ples Ostravské univerzity, Akademický den Ostravské univerzity nebo UNIVERcity stage diskuzního fóra Meltingpot na festivalu Colours of Ostrava. Fotky z uplynulých ročníků těchto akcí jsou k dispozici ve fotogalerii. Úkolem je také zajistit dodržování logomanuálu Ostravské univerzity a připravovat oblíbené propagační předměty a prezentační materiály.

Součástí CMKP je Univerzitní obchod a knihkupectví OUshop, kde vzniká design univerzitních předmětů a mimo univerzitního merche prodává publikace vydané fakultami Ostravské univerzity a odborné, populárně-naučné nebo regionální publikace dalších nakladatelů.

CMKP zajišťuje služby audiovizuálního studia.

CMKP je zkrátka kontaktním místem Ostravské univerzity, na které se může obracet veřejnost, média, firmy, organizace, uchazeči, studenti, absolventi a zkrátka kdokoli, kdo potřebuje o univerzitě cokoli vědět. Sídlí v Welcome Centre univerzity v budově G na ulici Mlýnská 5 v Ostravě.

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 01. 2023