Studentská organizace vědeckých aktivit (SOVA)

logo Působíme od zimního semestru 2016, kdy jsme v únoru založili formální spolek Studentská organizace vědeckých aktivit, většinou nám všichni z okolí říkají SOVA. Jsme nadšené studentky a studenti Katedry biologie a ekologie a náš elán šíříme dál. Na začátku našeho působení jsme organizovali semináře zaměřené na statistické zpracování dat pro studentské závěrečné práce, kurzy v GIS pro biology nebo školení základů programování v Pythonu. Zároveň jsme založili Čtenářský klub, cyklus Cestování a Věda a začali pořádat velmi oblíbené terénní exkurze. Od té doby jsme ušli dlouhou cestu, naše popularita mezi studenty stoupla a nyní se řadíme mezi nejaktivnější studentské organizace Ostravské univerzity. Velmi intenzivně se věnujeme popularizaci vědy, takže nás můžeš potkat i na mnoha univerzitních akcích, rádi prověříme tvé znalosti v oblasti biologie.

Web, sociální sítě:

Kontakty:

Projekty:

Terénní exkurze

Organizujeme jednodenní i vícedenní terénní exkurze, v  rámci kterých prozkoumáváme biologické krásy našeho kraje v kolektivu lidí se stejnými zájmy. Mezi nejoblíbenější exkurze patří Vlčí hlídky, kde sledujeme stopy různých druhů velkých šelem, a Acrocephalus, kdy poznáváme zblízka kroužkování ptáků.

Přednášky v rámci cyklu Cestování a Věda

Pořádáme přednášky, ve kterých se naši hosté podělí o své výzkumné zkušenosti a provedou tě zajímavými místy po celém světě. V minulém roce jsme uspořádali přednášku „Z Ostravy na želví ostrovy, aneb dobrovolně na vlně“, během které studentky biologie, zároveň naše členky, sdílely své zážitky a upozornily na problematiku ochrany želv v Indonésii.

Setkání v Botanické zahradě OU

Zapoj se s námi do různorodých sezónních aktivit, od práce v zahradě, přes přípravu výstav až po prohlídky zahrady. Sdílej s námi své zájmy a rozšiřuj své vědomosti v dobrém kolektivu a náladě.

SOVA na ledu

I my jsme zaznamenali rostoucí popularitu otužování v Česku, poprvé jsme SOVU na ledu uspořádali spíše ze srandy a zdaleka jsme nečekali, kolik otužilců v řadách akademiků a studentů najdeme. Při ponoření do ledové vody se totiž v těle zvyšuje hladina noradrenalinu, hormonu soustředění a chuti do života, jeho vylučování má za následek zlepšení nálady a zvýšení energie. A přesně tak SOVA na ledu vypadá, hodně dobré nálady a pozitivní energie.

Přírodovědné kvízy

Pravidelně pořádáme zábavné tematické kvízy z oblasti přírodních věd ozvláštněné řadou dalších témat i z jiných oblastí. Prověř si s námi svůj postřeh, schopnost spolupráce, potrénuj soustředění nebo odvahu, když ti naservírujeme do zlatova usmaženého červíka.

Studentská organizace vědeckých aktivit (SOVA)

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 04. 2024