Základy animace a filmové výchovy pro pedagogy a lektory kulturních institucí – Fakulta umění Ostravské univerzity

Registrační číslo: MK-S 6837/2023 OUKKO

Finanční dotace:

Poskytnutá dotace: 70 670 Kč

Poskytovatel:

Tento projekt je financován EU ze zdrojů Národního plánu obnovy na rok 2023-2025 vyhlášeného Ministerstvem kultury, Výzva č. 313/2023 Podpora projektů kreativního učení II.

Příjemce dotace:

Doba realizace projektu:

1. září 2023 – 11. ledna 2024

Kontakt:

Řešitel na OU: Mgr. Marcela Polochová, Ph.D.

Anotace:

Kurz základů filmové výchovy se zaměřením na praktickou tvůrčí animaci pro pracovníky v edukační oblasti (pedagogové ZŠ, SŠ, ZUŠ, lektoři aktivit pro děti a mládež). Cílem je zvýšení kompetence pedagogů v oblasti zapojení filmové výchovy do edukativních činností. K dosažení cíle budou využity prostředky teoretického seznámení s předkládanou problematikou (analýza audiovizuálního díla, role animace v audiovizi), praktické zkoušky animace, osobní zkušenost s realizací projektu.

logolink

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 03. 2024