Podpora rozvoje hudebních a jazykových kompetencí – Fakulta umění OU

Finanční dotace:

Poskytnutá dotace: 355 932 Kč

Poskytovatel:

Tento projekt je financován EU ze zdrojů Národního plánu obnovy na rok 2023-2025 vyhlášeného Ministerstvem kultury, výzva č. 0311/2023 Hostování zahraničních lektorů pro výuku vysokých škol v oblasti umělecké a kreativní tvorby.

Příjemce dotace:

Doba realizace projektu:

1. září 2023 – 29. února 2024

Kontakt:

Řešitel na OU: Mgr. Michal Kalhous, Ph.D.

Anotace:

Výuka v modulech navazuje na sylaby akreditovaných předmětů - Hra na housle, Hra na klarinet, Hra na hoboj, Hra na klavír, Zpěv. Individuální výuka je zaměřena na rozvoj studenta po stránce umělecké i technické. Na technických aspektech hudební interpretace student pracuje prostřednictvím etud a technické literatury; po stránce stylové a výrazové se pak zdokonaluje hrou skladeb přednesových, které studuje částečně s vyučujícím hry na (nástroj) a částečně s korepetitorem. Skrze vlastní studium repertoáru se student jednak seznamuje s nejvýznamnějšími interpretačními tradicemi a přístupy ve svém oboru a jednak získává přehled o specifických rysech hudby různých stylových a žánrových okruhů.

logolink

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 03. 2024