Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Registrační číslo: CZ.01.01.01/01/22_002/0000590
Řešitel: MEPAC CZ, s.r.o.
Partner: Ostravská univerzita, Ústav pro výzkum a aplikaci fuzzy modelování

Poskytovatel:

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Termíny:

Datum zahájení realizace projektu: 1. ledna 2024
Datum ukončení realizace projektu: 31. prosince 2026

Kontakty:

Hlavní řešitel projektu: MEPAC CZ, s.r.o. – Ing. Milan Kaštan, Ph.D.
Spoluřešitel projektu: Ostravská univerzita – prof. RNDr. Jiří Močkoř, DrSc.

Popis projektu:

Zařízení, které chceme vyvinout umožní provést vizuální kontrolu hned jako první operaci po vyjmutí plastového dílu z vstřikovacího nástroje. Bude to univerzální zařízení, které umožní kontrolu plastových dílů různých tvarů, rozměrů, barev, z různých materiálů a různé povrchové struktury. Po softwarové stránce bude jádrem zařízení umělá inteligence, která dokáže vyhodnocovat a identifikovat i vady, které se do té doby neobjevily. Unikátnost vyvíjeného prototypu je podrobněji popsána v PZ.

Cíl projektu:

Výstupem projektu jsou

1. Prototyp systému pro vizuální inspekci při sériové výrobě polymerních komponentů s využitím metod umělé inteligence,
  2. Software Template matching řešení založené na unsupervised neuronové síti,
  3. Software Univerzální GUI pro vzdálené připojení k analýze stavu výrobní linky a analýze výsledků rozpoznání kvality,

přičemž výstupy II.III. jsou rovněž součástí výstupu I. ale současně mohou být provozovány i samostatně ve zcela jiných aplikacích.

Na tento projekt je poskytována finanční podpora EU.

logolink

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 03. 2024