Slavnostní zasedání vědecké rady v Domě kultury Poklad

Slavnostní zasedání vědecké rady OU s promocemi absolventů doktorského studia a udělováním titulů novým docentům bylo 10. října 2022 v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad.

Slavnostním dnem v Domě kultury Poklad prováděl prorektor OU pro vědu a tvůrčí činnost doc. Mgr. Pavel Drozd, Ph.D. společně s promotorem doc. PhDr. Lubor Kysučan, Ph.D. z Filozofické fakulty. Mezi hosty byli zástupci vedení univerzity a jejích součástí, rektor prof. MUDr. Jan Lata, CSc., prorektoři prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. a děkani všech šesti fakult. Mezi čestnými hosty byli například rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D. nebo starostka městského obvodu Poruba Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D.

Prvním bodem programu byly slavnostní promoce 26 absolventů doktorského studia.

S áriemi z operet Giuditta a Čardášová princezna následně vystoupili interpreti z Fakulty umění, zpěvačka Oleksandra Nikiforová a klavírista MgA. Michal Bárta, Ph.D.

V druhé části programu byly uděleny tituly novým docentům: Jiřímu Kotenovi a Radomilu Novákovi z Filozofické fakulty a Tomáši Hochovi, Janu Sedláčkovi, Baruchu Schneiderovi a Zhivoradu Tomovskemu z Přírodovědecké fakulty.

Všem zúčastněným děkujeme a novým doktorům, doktorkám a docentům gratulujeme.

Slavnostní zasedání Vědecké rady Ostravské univerzity 10. října 2022 v Domě kultury Poklad, tradičně spojené s promocemi absolventů doktorského studia a jmenováním nových docentů.

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 10. 2022