17. Listopad v Ostravě – setkání ke Dni boji za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva

Studentská komora Akademického senátu Ostravské univerzity ve spolupráci s městem Ostrava a Ostravskou Univerzitou letos uspořádala tradiční setkání k výročí 17. listopadu. Letošní setkání začalo v odpoledních hodinách na Masarykově náměstí a pochodem přes nasvícený most Miloše Sýkory v národních barvách a pokračovalo tradičně k Fakultě sociálních studií, kde je umístěná pamětní deska. Všichni, kteří procházeli okolo Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity, mohli od 17:00 vidět několik studentů a akademiků, jak symbolicky opečovávají svobodu a demokracii. Po hodinovém čištění pamětní desky se k pietní události přidali další návštěvníci. Po formální části a několika proslovech včetně ukrajinské studentky, která studuje na Ostravské univerzitě byla zazpívána studentkami Fakulty umění Ostravské univerzity symbolická skladba Modlitba pro Martu a dále Státní hymna. Závěrem části u pamětní desky proběhl také přípitek a zapálení svíček. Všichni návštěvníci byli dále srdečně pozvání do dOUpěte (welcome centrum OU) na ulici Mlýnské, kde proběhl doprovodný program formou besedy z Hladnovského povídání a tematickým vědomostním kvízem.

17. Listopad v Ostravě – setkání ke Dni boji za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 11. 2023