Zasedla univerzitní pracovní skupina k bezpečnosti

Hned několik cílů si vytyčila nově vzniklá pracovní skupina k bezpečnosti na Ostravské univerzitě. Pomocí prevence, školení či zavedení systému včasného varování chce budovat bezpečnější univerzitní prostředí.

V pracovní skupině, která svou činností mimo jiné navazuje na celostátní pracovní skupinu, zasedají zástupci všech součástí univerzity, a to včetně zástupců z odborných celouniverzitních pracovišť. Celkem se jedná o více než 15 lidí. Na začátek března se tak například chystá bezpečnostní školení, které na univerzitě provedou zástupci Krajského ředitelství policie ČR. Postupně se budou revidovat a upravovat vnitřní předpisy, popřípadě vytvářet nové, proškolovat zaměstnanci v první pomoci a zavedení se dočká také systém včasného varování přes sms bránu.

Jedná se však jen o výčet mnoha bodů, kterými se nyní pracovní skupina zabývá. “Pomocí prevence i řadou dílčích opatření chceme pokračovat v rozvoji bezpečného univerzitní prostředí. To se netýká pouze samotného zabezpečení budov, ale také posilování atmosféry vzájemného respektu a důvěry, ve které se lidé nebudou obávat ozvat se,” řekla členka pracovní skupiny a kancléřka Ostravské univerzity Monika Šumberová. Zároveň tím mimo jiné připomněla akci NEMUSÍŠ – MŮŽEŠ!, která se týká tématu sociálního bezpečí na Ostravské univerzitě.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 02. 2024