Pracovník Univerzitní knihovny - knihovník/ce-specialista

UPOZORNĚNÍ: Platnost tohoto inzerátu již vypršela.

Kvestorka Ostravské univerzity v Ostravě vypisuje výběrové řízení na obsazení 1 místa

  • pracovník Univerzitní knihovny - knihovník/ce-specialista

Předpokládaný nástup:

  • od 1. března 2016

Požadujeme:

  • min. ukončené bakalářské VŠ vzdělání v oboru knihovnictví a informačních studií
  • zkušenosti v oblasti katalogizace, minimální praxe v katalogizaci 2 roky
  • aktivní znalost AACR2 a MARC21, znalost RDA výhodou
  • aktivní znalost jmenné katalogizace
  • znalost tvorby jmenných autorit výhodou
  • aktivní znalost problematiky věcné katalogizace a tvorby věcných autorit
  • znalost KIS ALEPH výhodou
  • znalost AJ a dalšího cizího jazyka výhodou
  • výbornou znalost aplikací MS Office a práce s PC
  • orientaci v práci s elektronickými informačními zdroji
  • pečlivost, samostatnost a ochota učit se

Náplň práce:

  • jmenná a věcná katalogizace dokumentů všech typů v KIS ALEPH
  • katalogizace české i zahraniční literatury dle katalogizačních pravidel Resource Description and Access (RDA) včetně vytváření autoritních záznamů

Nabízíme:

  • 1 pracovní úvazek s nástupem od 1. března 2016
  • samostatnou a zodpovědnou práci v mladém, profesionálním týmu
  • vstřícnou politiku a kulturu organizace, příjemné pracovní prostředí

Přihlášky:

Přihlášky se strukturovaným profesním životopisem, motivačním dopisem a vyplněným dotazníkem zasílejte pouze elektronickou poštou na adresu: do 31. ledna 2016.

Kontakt:

Rektorát Ostravské univerzity,
personální oddělení,
Bc. Anna Oslizloková,
Dvořákova 7,
701 03 Ostrava