Archiv výběrových řízení a nabídek zaměstnání

Postdoktorandský výzkumný pracovník v oblasti preklinického vývoje produktů terapie NK buňkami

UPOZORNĚNÍ: Platnost tohoto inzerátu již vypršela.

Lokace:

Blood Cancer Research Group, Klinika hematoonkologie, Lékařská fakulta, Ostravská univerzita

Náplň práce:

Skupina pro výzkum hematoonkologie při Klinice hematoonkologie Lékařské fakulty Ostravské univerzity hledá do svého týmu vysoce motivovaného a talentovaného postdoktoranda, který se bude věnovat preklinickému vývoji produktů terapie přirozenými NK buňkami. Úspěšný kandidát bude mít zásadní význam pro rozvoj našeho výzkumu a přispěje k založení začínajícího start-upu zaměřeného na buněčnou terapii a nově plánovaného výrobní facility.

Klíčové odpovědnosti:

  • Plánování a provádění biologických experimentů v rámci preklinického vývoje produktů NK buněčné terapie, včetně buněčných kultur, genového inženýrství, genetických modifikací, funkčních testů in vitro a in vivo a molekulárně biologických technik.
  • Analyzovat a interpretovat výsledky experimentů pomocí vhodných statistických metod a softwaru.
  • Prezentovat výsledky výzkumu na pravidelných setkáních skupiny, workshopech a konferencích na národní i mezinárodní úrovni.
  • Dohlížet na mladé vědce a techniky pracující na projektu a poskytovat jim poradenství.
  • Psát vědecké publikace, zprávy a žádosti o granty a podílet se na jejich řešení.
  • Spolupracovat s multidisciplinárními týmy a partnery z akademické a průmyslové sféry.
  • Podílet se na založení a rozvoji začínající start-up společnosti a výrobního zařízení zaměřené na buněčnou terapii.

Kvalifikace:

  • Ukončené doktorské vzdělání v oboru molekulární biologie, buněčné biologie, imunologie, mikrobiologie, biochemie nebo v příbuzném oboru.
  • Prokazatelné zkušenosti v preklinickém výzkumu se silným zaměřením na vývoj produktů buněčné terapie, nejlépe v souvislosti s hematoonkologií nebo imunoterapií.
  • Nezbytné jsou praktické zkušenosti s buněčnými kulturami, technikami molekulární biologie a manipulace s laboratorními zvířaty (in vivo experimenty).
  • Silné analytické schopnosti, schopnost řešit problémy a kritické myšlení.
  • Vynikající komunikační dovednosti jak v písemné a ústní podobě v anglickém jazyce.
  • Schopnost pracovat samostatně a spolupracovat v multidisciplinárním výzkumném prostředí.
  • Dosavadní vědecké publikace v recenzovaných časopisech.
  • Nabízíme konkurenceschopný plat a balíček benefitů, vynikající pracovní prostředí a možnost být součástí dynamické a inovativní výzkumné skupiny. Jedná se o pozici na plný úvazek, na dobu určitou, na počáteční období dvou let, s možností prodloužení v závislosti na výkonnosti a dostupnosti finančních prostředků.

Předpokládaný nástup:

  • 1. září 2023 nebo dle dohody

Předpokládaný úvazek:

  • 100%

Jazyk, ve kterém bude výběrové řízení vedeno:

  • anglický

Nabízíme:

  • Příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;
  • Ročně 30 dní placené dovolené;
  • 5 dnů volna k léčení;
  • Stravenky v hodnotě 160 Kč (příspěvek zaměstnavatele 88 Kč/stravenka);
  • Jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy.

Chcete-li se přihlásit, zašlete prosím motivační dopis s podrobným popisem svých výzkumných zájmů a zkušeností, životopis, kontaktní údaje na alespoň tři odborné reference, vyplněný souhlas se zpracováním osobních údajů. Termín pro zasílání přihlášek je stanoven do 17. května 2023 na níže uvedenou adresu personálního oddělení Lékařské fakulty Ostravské univerzity nebo na email: .

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo na neobsazení pracovní pozice nebo zrušení výběrového řízení.

Kontakt:

Lékařská fakulta OU,
personální oddělení
Bc. Kateřina Cimová
Syllabova 19
703 00 Ostrava 3

telefon: 553 46 1709