Studijní poradce/poradkyně

UPOZORNĚNÍ: Platnost tohoto inzerátu již vypršela.

Rektor Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa

  • Studijní poradce/poradkyně

Máš příjemné vystupování, pochopení pro problémy druhých, a přitom dokážeš zpracovávat a předávat informace? Tak jsi náš člověk. Buď součástí týmu poradců, kterým leží na srdci, aby se studentům Ostravské dařilo ve studiu a měli se kam obrátit, když potřebují poradit. Pomáhej jim překonávat obtíže na jejich cestě studiem.

Předpokládaný nástup:

  • od 1. července 2023 (příp. dle dohody)

Předpokládaný úvazek:

  • 100%

Mzdové podmínky:

  • dle Vnitřního mzdového předpisu OU

Jazyk, ve kterém bude výběrové řízení vedeno:

  • český

Popis pozice aneb co Tě čeká:

  • Nejvíce času budeš odpovídat telefonicky, v chatu nebo e-mailem na dotazy uchazečů a studentů, kteří potřebují radu ohledně studia.
  • Budeš pro ně vyhledávat odpovědi v zákonech nebo jiných zdrojích a odpovídat jim způsobem, který má hlavu a patu a fakt jim pomůže.
  • Povedeš individuální konzultace s uchazeči a studenty.
  • Budeš si všímat, co se děje na Ostravské a vymýšlet, jak efektivně dostat ke studentům studijní informace.
  • Budeš tvořit a sdílet atraktivní poradenský obsah na sociálních sítích.
  • Budeš reprezentovat Ostravskou univerzitu na prezentačních akcích a veletrzích.
  • Budeš jezdit na střední školy a vysvětlovat uchazečům, co obnáší studium na vysoké škole.
  • Povedeš skupinové kurzy se studijní tématikou. Staneš se našim guru přes studijní dovednosti naživo i v online prostředí.
  • Povedeš statistiky a budeš z nich tvořit smysluplné přehledy a reporty.

Jak si Tě představujeme:

Vystudoval/a jsi vysokou a máš vlastní zkušenosti se studiem. Zkušenosti z Ostravské jsou jednoznačnou výhodou. Nezáleží na tom, jestli máš praxi, důležitá je pro nás energie a vize. Využiješ tu svůj administrativní i prezentační talent a pokud už jsi někdy fungoval/a jako poradce, bude to pro Tebe plus.

  • Dobře víš, že nestačí „jen“ odpovídat na dotazy, ale že je třeba studenty dobře informovat a vzdělávat je, aby si uměli pomoci sami.
  • Prezentuješ a školíš tak, že je radost Tě poslouchat.
  • Máš empatii a orientaci na klienta, proto dokážeš být partnerem nejen uchazečům a studentům, ale i svým kolegům z univerzity.
  • Dotahuješ věci do konce a každou komunikaci zvládneš zanést do databáze tak, aby ses v ní vyznal/a nejen Ty, ale i Tvůj tým.
  • Rozumíš obstojně anglicky a zvládneš v angličtině konzultace i prezentace pro zahraniční studenty (úroveň min. B2).
  • Jsi organizačně zdatný a umíš si sám akce naplánovat, propagovat a nakonec je i realizovat.
  • Jsi lačná/ý po novinkách ze studijního světa a podle nich dokážeš navrhovat vylepšení a sám/a je i realizovat.
  • Nebojíš se spolu s týmem připravovat a koordinovat prezentační akce.
  • Výborná znalosti sociálních sítí a práce s počítačem.

Co nabízíme? Kromě zajímavé práce a příjemného kolektivu nabízíme:

  • příjemný pocit z dobře odvedené práce, kterou tvůj tým i studentská veřejnost dokáže ocenit;
  • rozmanitou a smysluplnou práci, ve které se nebudeš nudit;
  • pracovní kulturu založenou na otevřenosti, svobodě a neformálních vztazích.
  • 6 týdnů dovolené za kalendářní rok;
  • 5 dní volna k léčení (po zkušební době);
  • stravenky v hodnotě 160,- Kč/den (příspěvek zaměstnavatele 88,- Kč, podíl zaměstnance 72,- Kč);
  • plný pracovní úvazek s pružnou pracovní dobou;
  • volný přístup do vzdělávacího produktu Seduo, které je možnostmi osobního rozvoje naplněno k prasknutí :);
  • v rámci interních pravidel OU je první pracovní poměr uzavřen na dobu určitou jednoho roku, v případě oboustranné spokojenosti se pracovní poměr prodlužuje

Je tahle práce přesně to, co hledáš?

V tom případě pro Tebe bude hračkou napsat, ve které oblasti to studentům drhne a navrhnout, jak bys jim pomohl/a to zlepšit. Vytvoř jakýkoliv produkt, který pomůže studentům s jejich problémem ve studiu nebo ve studijních dovednostech a přilož k přihlášce.

Tuto práci/produkt pošli spolu se svým CV a motivačním dopisem. Už teď se jich nemůžeme dočkat.

Zaujala Tě naše nabídka?

Za kompletní se považuje odpověď, která bude zaslána nejpozději do 5. května 2023 na adresu a bude obsahovat tyto doklady:

V prvním kole budeme posuzovat zaslané dokumenty. Do druhého kola - na osobní pohovor - budou pozvaní jen vybraní zájemci.

V případě zvýšeného zájmu o nabízenou pozici si OU vyhrazuje právo ukončit výběrové řízení před výše uvedeným datem.

Kontakt:

Ostravská univerzita
Ing. Linda Křívová
personální oddělení

Rektorát - Welcome Centre
Mlýnská 5
702 00 Ostrava-Moravská Ostrava