Archiv výběrových řízení a nabídek zaměstnání

Ředitel/ředitelka Univerzitní knihovny Ostravské univerzity

UPOZORNĚNÍ: Platnost tohoto inzerátu již vypršela.

Ostravská univerzita je druhou největší univerzitou v regionu. Skládá se ze šesti fakult a jednoho vědeckého ústavu. Nabízí studium v širokém spektru oborů pokrývajících oblasti humanitních, společenských a přírodních věd, lékařství, pedagogických disciplín a umění.

Rektor Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa

  • Ředitel/ředitelka Univerzitní knihovny Ostravské univerzity

Kdy k nám můžete nastoupit?

  • ihned, případně podle dohody

Kde budete pracovat?

  • Ostrava

Co vás čeká?

Komplexní řízení činnosti a rozvoje Univerzitní knihovny Ostravské univerzity v souladu s vnitřními předpisy, příslušnou legislativou ČR a Strategickým záměrem univerzity včetně odpovědnosti za ekonomické a personální řízení a rozvoj.

Co požadujeme?

  • ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského typu (obor Informační studia a knihovnictví výhodou)
  • znalost předpisů v oblasti knihovnictví (zákon č. 257/2001 Sb., knihovní zákon, ve znění pozdějších předpisů; zákon č. 121/2000, autorský zákon, ve znění pozdějších předpisů)
  • zahraniční studijní nebo pracovní zkušenost výhodou
  • komunikační, organizační a prezentační schopnosti
  • strategické a analytické myšlení
  • manažerské zkušenosti ve vedoucí pozici minimálně 3 roky
  • dobrá orientace v prostředí e-zdrojů v oblasti vědy a výzkumu, zejména v problematice Open Access
  • zkušenosti s knihovním systémem Aleph výhodou
  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B2
  • orientace v trendech současného knihovnictví
  • morální a trestní bezúhonnost
  • uživatelská znalost práce s MS Office (zejména Word, PP, Excel, Microsoft 365 – zejména MS Teams)
  • odpovědnost a cílevědomost

Co vám nabízíme?

  • 30 dní dovolené
  • 5 dní volna k léčení (po zkušební době)
  • příspěvek na stravování 110 Kč/den, podíl zaměstnance 50 Kč
  • pružná pracovní doba, příležitostná práce z domu, tzv. home office
  • pracovní poměr na dobu 1 roku s možností dalšího prodloužení

Zaujala vás naše nabídka?

Do pátku 26. února 2021 nám zašlete na adresu: :

Vyhlašovatel je oprávněn výběrové řízení bez uvedení důvodů zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.

Kontakt:

Ostravská univerzita
JUDr. Jana Pająk, LL.M., MBA
Vedoucí Centra pro řízení lidských zdrojů

Rektorát - Welcome Centre
Mlýnská 5
702 00 Ostrava