Popularizátor vědy / PR manažer oddělení PR a marketingu

UPOZORNĚNÍ: Platnost tohoto inzerátu již vypršela.

Rektor Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení na obsazení místa:

  • popularizátor vědy / PR manažer oddělení PR a marketingu rektorátu Ostravské univerzity

Předpokládaný nástup:

  • od 1. března 2018 (popřípadě dle dohody)

Pracovní náplň:

  • tvorba textů pro tištěná i online média v oblasti popularizace vědy a vědeckých výstupů univerzity
  • rešerše informací a aktivní vyhledávání témat
  • komunikace s vědci a výzkumnými pracovníky
  • organizace vědeckých večerů, popularizačních workshopů a přednášek pro širokou veřejnost i akademickou obec
  • samostatné vedení rozhovorů či získávání dat pro přípravu podkladů jinými způsoby
  • spolupráce na přípravě tiskových zpráv a komunikace s médii v oblasti popularizace vědy
  • spolupráce na univerzitních akcích týkajících se popularizace vědy či komunikace vědeckých výstupů
  • podílení se na tvorbě marketingové strategie pro oblast popularizace vědy a výzkumu
  • zapojení se do utváření koncepce komunikace vědeckých výstupů univerzity, včetně zasazení této koncepce do širšího rámce PR univerzity
  • aktivní spolupráce na dalších akcích a projektech oddělení PR a marketingu
  • příprava podkladů do výročních zpráv, administrativní činnost

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání v minimálně magisterském stupni
  • 3 roky praxe v oblasti vědy a výzkumu, nebo v oblasti public relations či žurnalistiky
  • velmi dobré komunikační schopnosti, příjemné vystupování, asertivní jednání, proaktivní přístup, organizační schopnosti, schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • koncepční myšlení, systematičnost, umění dotahovat detaily
  • flexibilita a odolnost vůči stresu
  • zkušenosti s psaním článků a rozhovorů
  • velmi dobrá uživatelská znalost PC, zejména MS Office či srovnatelných nástrojů iOS, práce s WordPress a produkty Adobe výhodou
  • znalost AJ slovem i písmem (minimálně na úrovni B2), znalost dalších cizích jazyků výhodou
  • dobrá orientace v prostředí sociálních sítí, zejména: Twitter, Facebook, YouTube a LinkedIn
  • znalost univerzitního prostředí výhodou
  • morální a trestní bezúhonnost
  • řidičský průkaz skupiny B výhodou

Nabízíme:

  • plný pracovní úvazek s nástupem od 1. března 2018 (popřípadě dle dohody)
  • vstřícnou politiku a kulturu organizace, příjemné pracovní prostředí
  • zajímavou, tvůrčí, dynamickou a nestereotypní práci v mladém kolektivu
  • flexibilní pracovní dobu
  • odpovídající finanční ohodnocení a zaměstnanecké benefity
  • možnost dalšího osobního a profesního rozvoje

Dokumenty:

  • strukturovaný profesní životopis
  • ukázka vlastní tvorby
  • modelový popularizační text na libovolné téma ze světa vědy, a to do online magazínu či tištěného časopisu z oblasti přírodních věd, humanitních věd, společenských věd nebo věd o lidském tělě (minimálně v rozsahu jedné normostrany)

Příjímací pohovor s vybranými uchazeči bude probíhat v pátek 5. ledna 2018.

Přihlášky s profesním životopisem a modelovým popularizačním textem zasílejte pouze elektronickou poštou na adresu: do 29. prosince 2017.

Kontakt:

Rektorát Ostravské univerzity,
personální oddělení,
Bc. Anna Oslizloková,
Dvořákova 7,
701 03 Ostrava