Ostravská univerzita má novou profesorku a nového profesora

V úterý 29. března 2022 převzali v pražském Karolinu noví profesoři a profesorky dekrety z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Mezi nimi také environmentální geograf Karel Šilhán a matematička a informatička Eva Volná z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Slavnostně jmenováni byli v tomto znění:

doc. RNDr. Karel ŠILHÁN, Ph.D.
pro obor: Environmentální geografie
na návrh Vědecké rady Ostravské univerzity

doc. RNDr. PaedDr. Eva VOLNÁ, PhD.
pro obor: Aplikovaná matematika
na návrh Vědecké rady Ostravské univerzity

Oběma gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v jejich další vědecké a pedagogické činnosti.

S prací profesora Šilhána se můžete krátce seznámit také v medailonku k Ceně rektora, kterou získal v roce 2017 za mimořádnou vědecko-výzkumnou činnost do 35 let.

Profesorka Volná se odborně zabývá neuronovými sítěmi, evolučními algoritmy a umělou inteligencí a je předsedkyní oborové rady Ph.D. studia Aplikovaná informatika / Applied Informatics.

Kompletní seznam nově jmenovaných českých profesorek a profesorů naleznete v tiskové zprávě Hradu a aktualitě MŠMT.

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 03. 2022