Pilotní program BizOU do aktivit transferu poznatků zapojuje studenty

Rozšířená realita ve výtvarné tvorbě, karetní a deskové hry, speed dating služby či zušlechťování veřejných prostorů – tyto a spoustu dalších nápadů pomáháme našim studentům v rámci BizOU programu rozvíjet do podoby podnikatelských záměrů a naplnit tak jejich podnikatelské ambice.

Referát transferu poznatků a technologií OU (RTPT OU) letos na podzim spustil pilotní program BizOU, který se zaměřuje na podporu inovativních a podnikatelských kompetencí studentů Ostravské univerzity.

„V rámci komercializace se dlouhodobě zaměřujeme pouze na podporu akademických a výzkumných pracovníků a opomíjíme skupinu, která má rovněž zajímavé nápady a velkou chuť je uskutečňovat,“ říká Lukáš Straňák z RTPT. V letošním roce se nám podařilo nastavit podmínky, zajistit prostředky a zkušené mentory z Teen Enterprise na to, abychom si vyzkoušeli, zda máme studentům co nabídnout. Zájem o účast v programu byl nakonec tak vysoký, že jsme spouštěli dvě paralelní skupiny, a ani tak se bohužel na všechny zájemce prostor nedostal, dodává Straňák.

„V rámci pilotu jsme společně s mentory a studenty absolvovali přípravný workshop k základům podnikání, studenti měli následně zajištěn přístup ke vzdělávacím materiálům v Moodlu a individuálním konzultacím s mentory. Závěr pilotu byl zaměřen na přípravu pitch decku pro potenciální investory či partnery,“ přibližuje samotný program Irena Pavlová z RTPT. „V následujícím roce bychom chtěli program rozšířit o pravidelná setkávání se studenty a mentory a pomoci tak studentům připravit se na podnikání s větší intenzitou,“ prozrazuje plány na další období Pavlová.

Těšíme se na další zajímavé nápady.

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 11. 2021