Jak se přihlásit ke své přihlášce ke studiu (a získat tak univerzitní a oborové číslo)

Ve své elektronické verzi přihlášky se dozvíte důležité informace:

• Univerzitní číslo – to vám slouží jako číslo uchazeče. Ať už máte kolik přihlášek chcete, toto číslo vám zůstává.
  • Oborové číslo – je u každé podané přihlášky jiné, zároveň je to také byl specifický symbol pro platbu za přihlášku.
  • Stav platby a přihlášky
  • A také zde bude uvedeno rozhodnutí o přijímacím řízení.

1. Pro přihlášení klikněte na e-přihláška
  2. Dostanete se na Portál Ostravské univerzity. Zde kliknete na druhou ikonu Přehled přihlášek.

Obrázek
  3. Nyní je třeba zadat e-mailovou adresu, pod kterou jste si podávali přihlášku ke studiu. (Pokud si nepamatujete e-mail, který jste u přihlášky zadali, kontaktuje uživatelskou podporu na adrese ).

Obrázek
  4. a) Jestliže jste si ještě nenastavovali heslo, klikněte na tlačítko Odeslat odkaz na přihlášení do e-mailu.

Obrázek
    b) Jestliže jste si heslo již nastavovali, vyplňte ho a klikněte na tlačítko Přihlásit se. Poté pokračujte k bodu 6.

Obrázek
  5. Do e-mailu vám přijde odkaz, na který již pouze stačí klinout. Tímto se dostanete do své e-přihlášky.

Obrázek
  6. Zde zjistíte své univerzitní a oborové číslo.

7. Obrázek

Doporučujeme si ještě v nastavení Můj účet změnit heslo. Bude-li třeba můžete si zde i změnit e-mailovou adresu na kterou bude univerzita zasílat další informace.

Obrázek

Přihlašovat se tam můžete rychleji přes zadání hesla nebo kliknutím na odkaz v e-mailu (ten má platnost půl roku).

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 07. 2023