OU > O univerzitě > Aktuality

• Obrázek

Praktické informace o stipendiu pro běloruské studenty

Ostravská univerzita se rozhodla podpořit deset běloruských studentů stipendiem. Vybraní studenti dostanou 150 000 Kč pro akademický rok 2021/2022. Stipendium bude vypláceno měsíčně (15 000 Kč/měsíc) během deseti měsíců od září 2021 do června 2022.

Postup pro běloruské studenty::

1. Vyber si studijní program v českém nebo anglickém jazyce (viz přehled níže).
  2. Podej si přihlášku (všechny studijní obory v českém jazyce mají uzávěrku 15. března 2021). Uzávěrka přihlášek do anglických studijních programů se liší dle zvoleného programu.
  3. Pošli vyplněnou žádost o stipendium, CV se studijními výsledky, motivační dopis v českém nebo anglickém jazyce (maximálně na jednu stranu A4) a kopii diplomu z předchozího vzdělání. Veškeré dokumenty zašli od 15. března do 30. dubna 2021 na e-mailovou adresu Markéty Mikové z Centra mezinárodní spolupráce OU: .
  4. Během května vedení univerzity vybere deset studentů, které podpoří stipendiem. Pro získání stipendia je třeba splnit přijímací podmínky daného oboru. Univerzita tě následně bude informovat o dalším postupu.

Nabídka programů:

1. České studijní obory a programy

Studium ve všech českých oborech a programech je pro studenty zdarma. Doporučujeme mít znalost českého jazyka na úrovni B1. Pro zdokonalení v českém jazyce mohou studenti využít některý z našich jazykových kurzů, viz bod 3).

Nabídka českých studijních programů zahrnuje také program Čeština pro cizince v tříletém (bakalářském) nebo dvouletém (navazujícím magisterském) typu studia.

Uzávěrka přihlášek pro program Čeština pro cizince je 14. února 2021, pro všechny ostatní české studijní programy pak 15. března 2021.

2. Studijní programy v anglickém jazyce

U studentů, kteří se rozhodli pro studium v anglickém jazyce, jsme se rozhodli pro odpuštění školného pro následující programy:

• Matematika (bakalářské, magisterské studium)
  • Anglická filologie (bakalářské, magisterské, doktorské studium)

3. Jazykové kurzy českého jazyka

Pro běloruské studenty, kteří by se chtěli naučit nebo zdokonalit v českém jazyce, nabízíme následující placené kurzy:

On-line kurz českého jazyka ikona pdf 0,53 MB

Tříměsíční on-line kurz s rozsahem 50 hodin výuky. Kurz stojí 9500 Kč a není podpořen stipendiem. Registrace již je spuštěna, budeme se těšit na vaše přihlášky.

Čeština pro cizince – kurz

Dvousemestrální kurz, který připraví studenta ke studiu na veřejných vysokých školách. Stojí 65 000 Kč a je plně hrazen studenty, není podpořen stipendiem.

Letní škola českého jazyka

Intenzivní kurz českého jazyka po dobu 21 dní (4 lekce denně), který poutavou a atraktivní formou zdokonalí studenty v českém jazyce. Cena kurzu je 36 500 Kč včetně ubytování a snídaně. Tento kurz je placený a není podpořen stipendiem.

Další informace či odpovědi na otázky ráda poskytne Markéta Miková z Centra mezinárodní spolupráce OU.

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 02. 2021

soundcloud