Poradenství pro studenty se specifickými potřebami

Ostravská univerzita se dlouhodobě řadí k univerzitám, které považují za prioritní vytvářet podmínky ke studiu a jeho úspěšnému dokončení všem studentům včetně studentů se specifickými potřebami.

V akademickém roce 2008/2009 vzniklo Centrum Pyramida, které nabízí a zajišťuje odborný poradenský, technický a terapeutický servis. Naši referenti poskytují služby a poradenství nejen uchazečům o studium a studentům se specifickými potřebami, ale také akademickým i neakademickým pracovníkům Ostravské univerzity.

Specifickými potřebami se rozumí potřeby související se zdravotním postižením, znevýhodněním nebo omezením vyžadující zohlednění při vzdělávání.

Pro koho tu jsme?

• Studenti se zrakovým postižením
  • Studenti se sluchovým postižením
  • Studenti s pohybovým postižením
  • Studenti se specifickými poruchami učení
  • Studenti s poruchami autistického spektra, psychickým nebo chronickým onemocněním

Co vám nabízíme?

• Informace o možnostech studia na jednotlivých fakultách Ostravské univerzity s ohledem na specifické potřeby studentů,
  • modifikaci přijímacího řízení,
  • individuální konzultace,
  • pedagogické a psychologické poradenství,
  • diagnostiku specifických poruch učení,
  • tlumočnické, zapisovatelské a asistenční služby,
  • adaptaci studia i studijních materiálů,
  • zapůjčení kompenzačních pomůcek.

Kdo se vám bude věnovat?

Ing. Kateřina Žvaková
Petr Figala

Jak nás můžete kontaktovat?
e-mail: ,

Osobní konzultace s poradcem je možná na základě předchozí emailové nebo telefonické domluvy.

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 03. 2020