Co se do země vejde? Nostalgie (remix)

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

V rámci středečního (13. listopadu 2019) výstavního maratónu zveme i na vernisáž výstavy malíře Václava Rodka, "Co se do země vejde? Nostalgie (remix)". Vernisáž začíná v 18h ve Strojovně na Dole Michal. Výstava je ke zhlédnutí do 6. prosince 2019. Výstava je složena ze dvou instalačních celků. První celek remixuje starší performanci z roku 2007 a vytváří nekompromisně destrukční prostředí pro nové obrazy instalace s odkazem na japonské divadlo kabuki. Druhý celek pak vytváří již čtvrtou juxtapoziční reinkarnaci obrazu „Subjekt – Objekt II“, která inklinuje spíše k poklidnému, chronologicky netečnému, tvůrčímu procesu.

Kurátor výstavy: Daniel Balabán
Úvodní slovo: Ivan Motýl, Daniel Balabán

Václav Rodek, 1976, Frýdek-Místek

Mezi léty 2003-2008 studoval na Fakultě umění Ostravské univerzity v malířském ateliéru prof. Daniela Balabána. V roce 2015 získal titul Art.D. (Ph.D.) na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Od roku 2008 působí jako asistent ateliéru malby Fakulty umění ostravské univerzity. Žije a tvoří v Lískovci u Frýdku-Místku. Ve své tvorbě osciluje mezi abstrakcí malířského gesta a zobrazením. Často do svých obrazů komponuje netradiční materiály, jako jsou například dřevěné dýhy, napouštěcí mořidla, laky. K vyjádření tématu používá jak obvyklých obrazových schémat, tak i juxtapozičních, postprodukčních a reinterpretačních. Obrazové cykly často obsahují zakryptované odkazy na předešlé realizace a autor v nich řeší stanovené filozofické a konceptuální zadání. To však nebrání i intuitivnímu čtení jednotlivých děl. Nosnou myšlenkou tvorby autora je iluze obrazového znázornění, forma a její modalita.

Co se do země vejde? Nostalgie (remix)

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 11. 2019