Dny otevřených dveří Ostravské univerzity

Ostrava / 12. 01. 2018

Ostravská univerzita zve na Dny otevřených dveří a vzkazuje: STUDUJ, CO TĚ BAVÍ!

V lednu a únoru se otevřou budovy fakult Ostravské univerzity pro uchazeče o studium. Na Dnech otevřených dveří si mohou zájemci prohlédnout prostory, setkat se se studenty a pedagogy a zejména získat informace o studiu, přijímačkách i uplatnění absolventů jednotlivých oborů. Univerzita navíc studentům vzkazuje: Studuj, co tě baví!

vyber si svou barvu

Již brzy budou středoškoláci muset udělat jedno z nejzásadnějších rozhodnutí ve svém životě: rozhodnout se, co po maturitě, jaký si vybrat obor a jakým směrem se v životě vydat. V rozhodování jim mohou pomoci i Dny otevřených dveří, které Ostravská univerzita letos připravila v termínech, které najdete na konci této tiskové zprávy včetně odkazů na podrobnější časový harmonogram přednášek jednotlivých oborů na všech šesti fakultách.

Na Dnech otevřených dveří se studenti setkají s akademiky i studenty jednotlivých oborů, dostanou příležitost zeptat se jich na to, co je zajímá, dozvědět se, jak přesně vypadá přijímací řízení, jaké jsou podmínky přijetí, na jakých pozicích se  mohou po vystudování uplatnit, co všechno univerzita nabízí navíc a jak vypadá výuka.

„Dny otevřených dveří přiblíží také atmosféru na univerzitě, která je zejména u nás velmi důležitá. Jsme mladá, dynamická univerzita, která klade důraz na individuální a vstřícný přístup ke studentům – to není zdaleka všude samozřejmostí,“ vysvětluje Adam Soustružník, tiskový mluvčí Ostravské univerzity.

Ostravská univerzita letos ve své kampani apeluje na studenty sloganem: „Vyber si svou barvu. Studuj, co tě baví!“. Chce tak studentům připomenout, že výběr oboru na vysoké škole by měl být jejich vlastním rozhodnutím, které bude odrážet to, co chtějí v životě dělat. Více informací o této kampani naleznete v tiskové zprávě „TZ – Ostravská univerzita studenty vyzývá: Studuj, co tě baví!“.

Kontakt:

Mgr. Adam Soustružník