Loňský rekord Hladnovské laťky Ostravské univerzity pokořil Serbousek

Ostrava / 09. 11. 2006

Slezská Ostrava 8. a 9. listopadu 2006

Loňský rekord Hladnovské laťky pořádané Stavovskou unií studentů Ostravské univerzity v Ostravě na Vysokoškolských kolejích J. Opletala na Hladnově, překonal 8. listopadu 2006 Pavel Serbousek student 4. ročníku Přírodovědecké fakulty pořádající univerzity. Svým vítězným 194 centimetrovým skokem zvýšil dosavadní rekord Laťky o osm centimetrů.
(Fotografie najdete na - http://osu.mimoni.net)

„Hladnovská laťka Ostravské univerzity si na malý zájem studentů rozhodně nemůže stěžovat. Letošních 1300 návštěvníků mluví samo za sebe,“ uvedl Ondřej Haška prezident Stavovské unie studentů univerzity.

Ale Hladnovská laťka Ostravské univerzity to zdaleka není jen sportovní soutěž. „Jako každoročně i letos byly na Laťce pro účastníky připraveny dvě scény, jedna klasická diskotéková a druhá taneční ve stylu drum’n’bass. Nechyběla ani soutěž o nejlepší masku a  vystoupení s latinskoamerickým tancem spoře oděného tanečního páru,“ dodal Haška.

Počátky tradiční podzimní akce Stavovské unie studentů Ostravské univerzity v Ostravě Hladnovská laťka spadají do počátku 80. let minulého století. Laťku vždy zahajuje skok vysoký, zpravidla za účasti studentů Ostravské univerzity v Ostravě a VŠB-TU. Po skoku vysokém následuje volná zábava. Studenti mohou využít dvě scény. Otestovat svou kreativitu v soutěži o nejzajímavější masku. Pro potěšení diváků je vždy připraveno taneční vystoupení.