Sraz absolventů Ostravské univerzity aneb Absolventi Ostravské, srazte se!

Ostrava / 11. 09. 2016

27. 10. 2016 od 15 hodin pořádá Ostravská univerzita výroční Sraz absolventů v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Akce pro téměř 2 000 lidí je jedním z vrcholů oslav 25. výročí založení Ostravské univerzity (založena 27. 9. 1991). Srdečně všechny absolventy zveme!

Ostravská univerzita (OU) chystá v pořadí 3. velký Sraz absolventů OU. „V minulých letech se ukázalo, že je o tuto akci obrovský zájem, ale s dalším ročníkem jsme čekali na vhodnou příležitost – a tou jsou právě oslavy 25. výročí OU,“ uvádí Adam Soustružník, organizátor předešlých i nadcházejícího Srazu a současný tiskový mluvčí Ostravské univerzity.

Sraz je zejména příležitostí pro absolventy všech generací se po letech setkat a zavzpomínat, ale má také do Ostravy přilákat lidi, kteří v ní již nežijí a pamatují si ji jako černé průmyslové město. „Černá Ostrava je dávno minulostí a za posledních pár let město prošlo neuvěřitelným vývojem. Jeho industriální minulost, která byla vždy skvrnou na jeho pověsti, se stává jeho silnou stránkou – bývalé železárny se mění na kulturní centrum plné koncertních sálů, sportovišť a kaváren. A Ostravská univerzita s tím jde ruku v ruce. Proto chceme, ať se absolventi vrátí na místo, kde studovali, a poznají jeho novou tvář,“ uvádí rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata, který je sice původem z jižní Moravy, ale rychle se stal i ostravským patriotem.

Vstupenka za 200 Kč (s doprovodem za 350 Kč) zahrnuje veškerý program i občerstvení formou teplého rautu. „Po Marii Rottrové, Danu Bártovi a kapele Buty, kteří na srazech vystoupili v minulých letech, jsme se rozhodli zůstat ve výšinách. Nakonec jsme vybrali kapelu Zrní, jejíž koncerty jsou obrovským zážitkem – a to nejen hudebním,“ dodává Adam Soustružník. Vystoupí také ostravská chansoniérka Sylvie Bee a protože je další den (28. října) státní svátek, absolventi budou moci tančit až do rána s kapelou Bublifunk.

Připraven je také barvitý program všech fakult a Contact Point – místo, na kterém mohou absolventi mezi sebou nebo i s univerzitou navazovat pracovní kontakty.

Více informací i online prodej vstupenek najdete na absolventském portálu www.absolventi.osu.cz. Informace k oslavám 25. výročí založení OU pak najdete na našem speciálním výročním webu www.25.osu.cz. Další aktivity a akce, které Ostravská univerzita pořádá, avizujeme prostřednictvím našeho živého online magazínu OU@LIVE (www.alive.osu.cz).

Zpracovala Ing. Andrea Wantulová, oddělení PR a marketingu OU

Kontakt: