OU > Pro média > Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

rss RSS kanál tiskových zpráv Ostravské univerzity

Tiskové zprávy


Výpis od 01. 01. 2006 do 30. 04. 2018

Prestižní soutěž mladých matematiků vypukne již 4. dubna
24. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka.
31. 03. 2014 / Přírodovědecká fakulta

Fascinující svět málo probádaných organismů, jež přináší překvapivé objevy
O tom, že na Ostravské univerzitě působí velké množství odborníků respektovaných širokou vědeckou obcí v České Republice i mimo ni, není pochyb. Lze to demonstrovat i na úspěchu pracovníka katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, Mgr. Marka Eliáše, Ph.D., který v loňském roce získal cenu Učené společnosti České republiky v kategorii mladých vědeckých pracovníků.
13. 03. 2014 / Přírodovědecká fakulta

Děkan Fakulty umění Zbyněk Janáček získal významné ocenění
V pondělí 10. března vpodvečer převezme v Praze děkan Fakulty umění Ostravské univerzity Zbyněk Janáček významné ocenění odborné výtvarné obce. V rámci 20. ročníku celostátní soutěže Grafika roku se děkan ostravské umělecké fakulty stal laureátem ceny Vladimíra Boudníka.
07. 03. 2014 / Fakulta umění

Poodhalme tajemství období renesance a návratu zpět k antické kultuře
Nejen kdysi, ale i dnes znamená renesance „znovuzrození“ a ve vztahu k člověku to znamená obdivování něčeho, co už tady jednou bylo. Člověk se v renesanci vrací k moudrosti a ke svobodě, k sobě samému... A zjišťuje, že staré neznamená vždy jen špatné.
31. 01. 2014 / Filozofická fakulta

Tisková zpráva ke konání mezinárodní vědecké konference Valašsko - historie a kultura
Ve dnech 18.-20. 9. 2013 se v prostorách Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční mezioborové setkání se zahraniční účastí VALAŠSKO - HISTORIE A KULTURA.
12. 08. 2013 / Centrum pro hospodářské a sociální dějiny

23. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka - Matematická elita celého světa v Ostravě
V pátek 12. dubna 2013 se na katedře matematiky Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě uskuteční již 23. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka.
05. 04. 2013 / Ostravská univerzita

Ostravská univerzita má už více než 130 italsky mluvících studentů. Celkový počet zahraničních posluchačů převýšil 380
Ostravská univerzita, jejíž Lékařská fakulta má akreditaci k výuce fyzioterapie v italštině, přijala dalších zhruba 80 italsky hovořících studentů, kteří doplnili studující divize Ostravské univerzity v kampusu Univerzity L.U.de.S. Lugano-Pazzalo ve Švýcarsku.
12. 02. 2013 / Ostravská univerzita

Ostravská univerzita získala prestižní známku Evropské komise ECTS Label
Ostravská univerzita získala prestižní evropský certifikát, který dokládá, že škola učí na stejných principech jako tradiční evropské univerzity. Certifikát nese označení ECTS Label a o jeho udělení rozhoduje Evropská komise.
12. 02. 2013 / Ostravská univerzita

Operní studio a orchestr Ostravské univerzity předvedou Pucciniho operu Gianni Schicchi
Ostravská univerzita je jedinou neumělecky zaměřenou univerzitou v České republice, která se může pochlubit jak vlastním orchestrem, tak operním studiem. Unikátní je také program, který univerzita chystá na pondělí 11. a středu 13. února na jeviště ostravského městského Domu kultury.
06. 02. 2013 / Ostravská univerzita

Učitel - pomocník a prorok?
Nelehký úkol si vytyčil grantový projekt „Učící se škola“, CZ.1.07/1.3.05/04.0007, který od února 2012 realizuje Centrum dalšího vzdělávání Ostravské univerzity v Ostravě.
14. 01. 2013 / Pedagogická fakulta

Setkání absolventů Ostravské univerzity v aule Gong
Absolventi Ostravské univerzity v Ostravě se v pátek 9. listopadu 2012 v 16 hod. v aule Gong Dolní oblasti Vítkovic po letech setkají se svými pedagogy a spolužáky. Ostravská univerzita pro ně připravila za symbolické vstupné bohatý program.
08. 11. 2012 / Ostravská univerzita

Akademický den univerzity 2012
Již osmý Akademický den uspořádala Ostravská univerzita v Ostravě 8. října 2012 v 10 hodin v Domě kultury města Ostravy.
08. 10. 2012 / Ostravská univerzita

Univerzita třetího věku

Senioři, přijďte si k nám užívat
Senioři v důchodovém věku, setkávejte se u nás na akademické půdě s vašimi vrstevníky. Využijte možnosti se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni systematicky seznamovat s českým jazykem a literaturou. Univerzita třetího věku (U3V) je tu právě pro vás.
23. 07. 2012 / Pedagogická fakulta

Studovat v šedesáti? A proč ne?
Podle dlouhodobých prognóz ČSÚ dojde do roku 2050 k více než zdvojnásobení počtu obyvatel nad 65 let, u nejstarších (nad 85 let) dokonce ke zpětinásobení jejich dosavadního počtu. Žijeme a budeme žít déle. Ale jak žít lépe? Jak přežít vlastní stáří? Procvičováním mozku! A proč ne právě na Univerzitě třetího věku Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
16. 02. 2012 / Pedagogická fakulta


Ostravská univerzita staví nové centrum výzkumu a výuky
Ostravská univerzita zahájila v pondělí 18. června stavbu multidisciplinárního výzkumného centra při Lékařské fakultě.
27. 06. 2012 / Ostravská univerzita

Projekt Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování výzkumných kompetencí žáků základních a středních škol

Skořápkový king? Robotek!
Na 180 talentovaných žáků z 1 000 žáků základních a středních škol Moravskoslezského kraje rozvíjí své nadání v přírodovědných experimentech při využití počítačů. Umožnil jim to projekt Evropské unie.
13. 03. 2012 / Pedagogická fakulta

Invaze robotů do škol
Školy, které se zapojily do projektu Evropské unie zaměřeného na využití počítačů v přírodovědných experimentech, nezaváhaly. Jejich talentovaní žáci se naučí, jak sestavit svého prvního, a jistě ne posledního robota.
09. 03. 2011 / Pedagogická fakulta


Studovat v šedesáti? A proč ne?
Podle dlouhodobých prognóz ČSÚ dojde do roku 2050 k více než zdvojnásobení počtu obyvatel nad 65 let, u nejstarších (nad 85 let) dokonce ke zpětinásobení jejich dosavadního počtu. Žijeme a budeme žít déle. Ale jak žít lépe? Jak přežít vlastní stáří? Procvičováním mozku! A proč ne právě na Univerzitě třetího věku Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
16. 02. 2012 / Pedagogická fakulta

Základní informace o projektu Projektu - Infrastruktura pro realizaci lékařských a souvisejících sociálních a přírodovědných oborů a výzkumu Ostravské univerzity
Jednou z rozhodujících rolí Ostravské univerzity je významně v kraji přispět k rozvoji vysokoškolské vzdělanosti a výzkumu a to především v oblastech, v nichž tyto aktivity byly podhodnoceny a vytvářely tak negativní předpoklad pro nerovnoměrný a nekomplexní rozvoj.
09. 12. 2011 / Ostravská univerzita

Hmyz, houby i autíčko Himoto – jak učit přírodovědu na ZŠ nově
Podpořit a rozvinout dovednosti žáků v přírodních vědách si klade za cíl projekt EU „Nové přístupy k využití ICT ve výuce přírodovědných předmětů na základních školách“, reg. č. CZ. 1.07/1.1.07/02.0047.
18. 10. 2011 / Ostravská univerzita

Než se vlas přetrhne – další vzdělávání učitelů přírodovědy
Kdo by neznal pohádku o čertovi, který nedokázal natáhnout vlas tak, aniž by se přetrhl. Podobné a jiné zajímavé experimenty sloužící k vysvětlení učiva umožnil učitelům projekt EU č. CZ.1.07/1.3.05/11.0024, „Další vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů“.
10. 10. 2011 / Ostravská univerzita

Studentský workshop Den první pomoci
Ve dnech 28. – 30. září se bude v areálu hotelu Sepetná na Ostravici konat studentský workshop Den první pomoci 2011, který připravuje Lékařská fakulta Ostravské univerzity.
29. 09. 2011 / Lékařská fakulta

12345678


Celorepublikové protesty vysokých škol: Za kvalitu!

„Nespokojte se s málem, chtějte kvalitu,“ vzkazují organizátoři protestních happeningů na Ostravské univerzitě. Přijďte i vy podpořit snahu českých rektorů o zajištění lepšího financování vysokých škol.

Majáles Ostrava 2018 bude plný novinek

Oslava studentského života a jara se bude letos konat 18. května 2018 v Dolních Vítkovicích a přinese spoustu novinek. Ekologie, kamenný prodej vstupenek i žánrově různorodé scény.

Mezinárodní konference o ochraně veřejného zdraví na Lékařské fakultě Ostravské univerzity

24. - 25. 4. 2018 proběhne na půdě Lékařské fakulty Ostravské univerzity mezinárodní konference odborníků v oblasti veřejného zdraví, kteří se budou zabývat například vlivem životního prostředí na zdraví obyvatel v průmyslových regionech, genetické modifikaci nebo rezistenci mikroorganismů na antibiotika.

OSTRAVSKÁ NOC VĚDCŮ: Svět je v pohybu a my s ním

Věda je s vámi na každém kroku. Po cestě do práce, při každém mrknutí i na cestě na dovolenou. Přijďte poznat tuto skrytou hybnou sílu zblízka: 6. října 2017 od 17 do 22 hodin Ostravu opět ovládne OSTRAVSKÁ NOC VĚDCŮ, jejímž letošním tématem je právě mobilita.

Studium medicíny v Ostravě bude atraktivnější i díky podpoře města

Ostravská univerzita získala z rozpočtu statutárního města Ostrava, v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy, účelovou dotaci ve výši 6 mil. Kč. Tyto prostředky byly použity na financování projektu „Podpora rozvoje oboru Všeobecného lékařsví a oboru Kinantropologie Ostravské univerzity. Na projektu participují Lékařská fakulta (5 mil. Kč) a Pedagogická fakulta (1 mil. Kč). V rámci Lékařské fakulty byly tyto finance směřovány převážně na rozvoj studijního oboru Všeobecného lékařství LF OU, podporu rozvoje postgraduálního studia navazujícího na obor Všeobecné lékařství a rozvoj jeho anglické mutace.

Univerzita získala od kraje 7 miliónů

V polovině minulého roku byla na Ostravské univerzitě úspěšně zahájena realizace projektu zaměřeného na zvyšování konkurenceschopnosti studentů Ostravské univerzity na trhu práce. Finance byly využity na zlepšení vybavení studijních oborů s oblasti informatiky a medicíny.mohlo by vás zajímat

» OU@live - živý online magazín Ostravské univerzity

instagram
facebook
youtube
twitter
linked in
rss
social hub