Pro milovníky krás podmořského světa

Ostrava / 18. 11. 2009

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Vysvětlí oceánografové „nevysvětlitelné“ jevy v Bermudském trojúhelníku? Průzkum mořského dna a korálových útesů Rudého moře. S potápěči i pomocí družice. Nahlédněte do exotického a přitažlivého světa oceánů s českými oceánology. Vstup volný.

„Výzkumy oceánu se dají provádět nejen s potápěčskou výstrojí, ale i z paluby výzkumných lodí nebo i na obrovskou vzdálenost, například tím, že využijeme družice pro měření výšky hladiny oceánu. A o tom také bude přednáška,“ říká docent Zdeněk Ďuriš z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

podmořský svět

Na Oceánografickém odpoledni v Olomouci se od vědců z českých univerzit a výzkumných ústavů dozvíte o aktuálních výzkumech v Sargasovém a Jihočínském moři i o výuce mořské biologie na univerzitách v ČR.

Čtvrté Oceánografické odpoledne na téma Česká republika a výzkum moří se uskuteční 26. listopadu od 15.00 do 19.00 hod. v aule Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, tř. Svobody 26.

Spolupořadatelem je vedle Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci také katedra biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a Český národní výbor pro spolupráci s Mezivládní oceánografickou komisí (IOC) UNESCO. Ten byl zřízen v roce 2006 jako poradní orgán ministra životního prostředí ČR.