Ostravská univerzita: Za každou přihlášku zasadíme strom

„Ovlivni nejen svou budoucnost.“ Tak zní motto letošní kampaně Ostravské univerzity. A v jejím duchu se nese taky závazek Ostravské univerzity, která přislíbila za každou přihlášku vysadit jeden nový strom tam, kde je jich nejvíce potřeba.

„Loni jsme již druhý rok zaznamenali nárůst počtu přihlášek, bylo jich přes 13 000. Pokud tomu tak bude i letos, bude to slušná lesní školka,“ říká tiskový mluvčí univerzity Adam Soustružník. Univerzita se totiž rozhodla za každou přijatou a zaplacenou přihlášku (ta se samozřejmě podává elektronicky) vysadit jeden strom, a to tam, kde to bude nejvíce potřeba. Na správný způsob i místo výsadby dohlédne společnost Lesy ČR, která je partnerem kampaně.

Univerzita tak jedná v rámci své kampaně Ovlivni nejen svou budoucnost. „Současná generace mladých lidí začíná být velmi aktivní, chce doslova měnit svět. A my na ně apelujeme, aby začali už teď – aby si vybrali ten správný obor, ve kterém se chtějí stát odborníkem a mohou tak skutečně ovlivnit danou oblast k lepšímu, nejen o změnách diskutovat. Ať už jde o přírodu, společnost, vzdělávání, technologie, medicínu nebo umění,“ vysvětluje Adam Soustružník.

Sázení stromů tak je doplňkem kampaně, která má mnohem hlubší smysl. A není jediným krokem, jak se Ostravská univerzita snaží pozitivně ovlivnit budoucnost. Dlouhodobě například pomáhá shánět dárce krve a kostní dřeně, organizuje diskuze s vědci na palčivá témata současnosti, vědeckým výzkumem pomáhá řešit různé problémy – například v oblasti sociální práce, ekologie, urbanismu nebo lidského zdraví.

„Nejen pro samotné studium, ale právě pro tyto projekty s reálným dopadem hledáme nadšené studenty, kteří chtějí měnit svět,“ uzavírá Soustružník.

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 10. 2019