Druhé kolo přijímacího řízení

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Filozofická fakulta Ostravské univerzity vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení. Zájemci o studium se mohou až do 18. srpna stále ještě přihlásit ke studiu prostřednictvím elektronické přihlášky. Nabídka studijních programů je i ve druhém kole široká, a to jak v bakalářském, tak v magisterském stupni studia.

Ve druhém kole nabízí Filozofická fakulta studium hned několika nově akreditovaných studijních programů v oblasti filologie, filozofie, historických věd, dějin umění a učitelství.

Uchazeči si musí prostudovat základní pravidla pro druhé kolo přijímacího řízení, protože pozvánky k přijímacímu řízení, stejně tak jako navržení na přijetí nebude uchazečům zasíláno.

I pro druhé kolo přijímacího řízení platí pro uchazeče stejný postup pro přihlášení ke studiu jako v prvním kole, s tím rozdílem, že hlásit se uchazeči mohou do 18. srpna a přijímací zkoušky budou 30. srpna 2019. Ne na všechny programy jsou však vypsané přijímací zkoušky, u vybraných studijních programů je uchazeč přijímán na základě prospěchu ze střední školy nebo zcela bez přijímacího řízení, kdy se od uchazeče očekává vstupní znalost, aby dokázal zvládat studium.

V nabídce jsou jazyky i učitelství

Mezi oblíbené a perspektivní studijní programy patří dlouhodobě filologické obory, právě nyní je možné se hlásit ke studiu francouzštiny, španělštiny, ruštiny, němčiny, polštiny, latiny, českého jazyka a literatury. Další žádanou oblastí je učitelství, které je v nabídce pro navazující magisterský stupeň. V bakalářském stupni studia lze však téměř každý nabízený program (jazyky, historii, dějiny umění atd.) studovat se zaměřením na vzdělávání.

Všechny nabízené programy (s výjimkou English Philology) lze navíc vzájemně kombinovat, stačí si jen vybrat, který program bude hlavní (maior) a který vedlejší (minor). Pokud byste se rádi přihlásili, ale stále máte řadu otázek, můžete se  podívat na nejčastěji kladené otázky.

Ani bakaláři nepřijdou zkrátka

Také v navazujícím magisterském stupni je stále poměrně široký výběr, který zahrnuje učitelství pro střední školy, filozofii, historické vědy, dějiny umění a filologii.

Novinkou je nabídka navazujícího magisterského programu Filozofická studia. Filozofická studia stejně jako Středoevropská historická studia se zaměřením na české, polské a slovenské dějiny jsou realizovány ve spolupráci se zahraničními partnery. Student stráví část studia v Polsku a část na Slovensku.

Zveřejněno / aktualizováno: 20. 08. 2019