Ostravská na Colours & Meltingpotu: Program

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Tvoříte si program na Colours of Ostrava? Nezapomeňte do svých odpoledních plánů zahrnout workshopy a diskuze Ostravské univerzity v Kompresorovně. Již potřetí totiž budeme součástí festivalu Colours of Ostrava, respektive jeho diskuzní scény Meltingpot. Stejně jako loni nás najdete v prostorách Kompresorovny hned vedle Starých koupelen (Brick House).

Každý den jsou připraveny praktické workshopy, které probíhají po celé odpoledne od 13 do 19 hodin. Pod vedením odborníků a studentů si můžete vyzkoušet různé umělecká i technická řemesla, ze kterých si také můžete odnést své výtvory (například vlastnoručně vyrobené předměty z recyklovaných materiálů).

Dvakrát denně probíhají i diskuzní setkání s vědci z cyklu „Na kafe s...“, během kterých podáváme pro návštěvníky kávu a drobné občerstvení zdarma. Otevřené diskuze na zajímavá a aktuální témata vám umožní zeptat se odborníků na to, co vás zajímá.

Kromě workshopů, diskuzí a přednášek se můžete těšit také na pohodovou chill zónu (klidně přijďte třeba jen posedět a odpočinout si od hluku a divoké atmosféry festivalu!). Nebudou chybět ani oblíbené kvízy o ceny.

Srdečně vás zveme na společnou scénu Ostravské univerzity (OU) a VŠB – Technické univerzity Ostrava (TUO). Podrobný program najdete také na webu Meltingpotu.

středa 19. července 2017
Workshopy:
Záchranáři v akci: bezpečí a nebezpečí na každém kroku
Na pár vteřin hasičem – vyzkoušejte si výstroj!
Diskuze a přednášky:
14:00Laikové v krizových situacích (Na kafe s odborníky z Fakulty bezpečnostního inženýrství TUO)
15:30Umělá inteligence v běžném životě: benefity, problémy a morální konflikty (Na kafe s Petrem Hurtíkem, vědcem z Ústavu pro výzkum a aplikace fuzzy modelování při OU
17:00Přínosy a zdravotní rizika nanomateriálů (Na kafe s Janou Kukutschovou a Danielou Plachou, TUO)

čtvrtek 20. července 2017
Workshopy:
Staré lino, dobré lino: workshop linorytu
Starý papír, nový diář: workshop knižní vazby
Zero Waste: posmrtný život plastů
Diskuze a přednášky:
14:30Zero Waste Univerzity a promítání dokumentu Plastová Čína (Na kafe se Zdeňkem Polanským a Lukášem Orosem, TUO)
16:00Sucha vs. povodně: stavět či nestavět přehrady? (Na kafe s Janem Hradeckým, OU)