Bitva O pohár Ostravské univerzity 2017: registrace spuštěna!

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Bitva O pohár Ostravské univerzity. Fenomén, který v celém Česku nemá obdoby. Utkání pěti středních škol je velkolepou show na podiu na Masarykově náměstí přímo v centru Ostravy. Soutěží se nejen o samotný pohár a hodnotné ceny, ale zejména o prestiž střední školy. V bitvě totiž studenti musejí prokázat nejen nadstandardní vědomosti, ale také kreativního ducha a fyzickou zdatnost. Musí zkrátka ukázat, že je škola vede k všestrannosti, schopnosti improvizovat a zároveň se opírat o své vědomosti a dovednosti.

bitva

Pokud i vy chcete zviditelnit vaši střední školu, ukázat dobrou úroveň vzdělání i atmosféru, která u vás panuje, neváhejte se do bitvy O pohár Ostravské univerzity přihlásit. Stačí natočit krátké „motivační“ video, ve kterém přesvědčíte porotu o tom, že jste pro bitvu ten správný tým. Video spolu s vyplněnou přihláškou (níže ke stažení) podepsanou ředitelem/zástupcem ředitele školy zašlete nejpozději do 9. června 2017 na email . Šestičlenná porota následně vybere 4 nejlepších videa (hodnotit se bude zejména originalita a nápaditost), která zajistí dané škole účast v letošním ročníku bitvy. Pátým týmem je vítěz loňského ročníku: Gymnázium Matiční Ostrava.

Šestičlenné týmy všech soutěžících škol se utkají 27. června 2017 od 12.00 na Masarykově náměstí v rámci happeningu Jsme Ostravská! (www.jsmeostravska.cz). Jako první budou prověřeny jejich vědomosti, následně schopnost tvořit bez přípravy a nakonec fyzická zdatnost. Ale pozor: body škole nezajišťují jen soutěžící, ale také jejich fanoušci. Rozbouřené davy fanoušků oblečený v barvách své školy s transparenty a pompony po celou dobu bitvy sleduje tajná porota, která přiděluje za aktivitu a originalitu fanoušků body. I ty mohou rozhodnout o výsledku.

Pro vítěze je připraven putovní pohár Ostravské univerzity, který na míru pro tuto akci připravili studenti Fakulty umění Ostravské univerzity. Soutěží se také o ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun: zájezd, sportovní vybavení od firmy Decathlon, školení od firmy Scio nebo vstupenky na největší český veletrh vzdělávání Gaudeamus Brno.

Více informací o průběhu bitvy, o jejím přínosu pro studenty, školu i učitele najdete v dokumentu, který najdete ke stažení pod tímto článkem.

Neváhejte se přihlásit, natočení videa vám může zabrat doslova pár vteřin - zásadní je totiž nápad, nikoli kvalita záznamu nebo profesionalita zpracování.

Budeme se velmi těšit na vaše příspěvky!

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 05. 2017