Výpis od 01. 09. 2016 do 31. 03. 2017

Maturanti mají o důvod víc pokračovat ve studiu v Ostravě
Filozofická fakulta Ostravské univerzity společně se sedmi významnými zaměstnavateli v Moravskoslezském kraji spustila další projekt, který připraví studenty na praxi a zvýší tak jejich uplatnitelnost a konkurenceschopnost na trhu práce.
23. 01. 2017

Studuj, co tě baví. Studuj Ostravskou!

Ostravská univerzita spustila propagační kampaň i nový rozcestník s informacemi pro uchazeče o studiu
Black is full of colours. Takový je slogan letošní kampaně Ostravské univerzity zaměřené na uchazeče o studium. Univerzita se v ní snaží nalákat studenty nejen na samotné studium, ale také je nadchnout pro město Ostravu, které se za poslední roky změnilo k nepoznání a místo černé Ostravy je z ní barevné studentské město plné různorodých příležitostí.
05. 01. 2017

Univerzita získá od kraje 3 miliony
V první polovině letošního roku byla na Ostravské univerzitě úspěšně zahájena realizace projektu zaměřeného na přípravu nových projektů v programovém období 2014-2020.
28. 11. 2016

Projekt studentů Lékařské fakulty: Movember Ostrava 2016 - Knírky proti rakovině!
Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity se opět zapojují do dění v Ostravě. Připravili projekt, který má ostravské veřejnosti připomenout důležitost prevence rakoviny varlat a prostaty. Movember Ostrava 2016 zahrnuje osvětový happening, dobročinnou párty a Movember Run.
08. 11. 2016

Ředitel Transparency International David Ondráčka na Filozofické fakultě OU
V úterý 8. listopadu přijede do Ostravy ředitel Transparency International Mgr. David Ondráčka, M.A., aby uvedl přednášku Protikorupční politika: Lekce z USA.
03. 11. 2016

Setkání s velvyslancem USA Andrew Schapiro
Moderovaná přednáška s diskusí proběhne 4. listopadu 2016.
01. 11. 2016

Le donne curiose, operní příběh z Benátek 18. století v podání studentů Fakulty umění Ostravské univerzity
Operní dílo Le donne curiose skladatele Ermanna Wolf – Ferrariho v těchto dnech intenzivně studují členové Operního studia a orchestru Fakulty umění Ostravské univerzity. V jejich podání opera dvakrát navštíví divadelní sál Domu kultury města Ostravy, premiéry jsou naplánovány na 9. a 10. 11. 2016, vždy od 19:00.
01. 11. 2016

Americký velvyslanec Andrew Schapiro přijede diskutovat se studenty Ostravské univerzity
Přesně 4 dny před americkými prezidentskými volbami vystoupí před studenty Ostravské univerzity americký velvyslanec Andrew Schapiro s krátkou přednáškou ČESKO-AMERICKÉ VZTAHY, PRIORITY AMERICKÉ ZAHRANIČNÍ POLITIKY A NADCHÁZEJÍCÍ PREZIDENTSKÉ VOLBY V USA.
01. 11. 2016

Ostravská univerzita se připojila k vlně protestů a vyvěsila tibetskou vlajku
Za pět dvanáct: z oken Ostravské univerzity visí tibetská vlajka.
19. 10. 2016

Ostravská univerzita hostí 30 špičkových historiků z celého světa
Na čtyři dny se v Ostravě pomyslně přeneseme zpátky časem až do 13. a 14. století a připomene si hluboký středověk, kdy Evropa byla zmítána válkami a ohrožována hordami mongolských nájezdníků.
28. 09. 2016

V Divadle Mír vzniká první představení - oslavy výročí Karla IV. i české státnosti
V prostorách bývalého a po dlouhou dobu opuštěného kina Mír v Ostravě-Vítkovicích začíná být živo. Začaly zde zkoušky autorského představení Skladatel aneb Trýzeň za Karla IV., které bude mít premiéru 28. září ve spolkovém domě Hlahol v Praze, repríza pro ostravské publikum se uskuteční ve středu 5. října, a to právě v nově vznikajícím Divadle Mír.
20. 09. 2016

Ostravská Noc vědců

Ostravská Noc vědců - hlavní lákadla
30. 9. 2016 od 17 do 22 hodin se bude v Ostravě konat 4. ročník Ostravské Noci vědců (ONV). Akci pořádají obě ostravské univerzity – Ostravská univerzita a letos poprvé také VŠB - Technická univerzita Ostrava. Vědecko-popularizační akce pod záštitou Evropské komise se bude konat na fakultách obou škol na mnoha místech v Ostravě. Letos na téma bezpečnost!
14. 09. 2016

Ostravská Noc vědců - (ne)bezpečně chytrá akce!
30. 9. 2016 od 17 do 22 hodin se bude v Ostravě konat 4. ročník Ostravské Noci vědců (ONV). Akci pořádají obě ostravské univerzity – Ostravská univerzita a letos poprvé také VŠB – Technická univerzita Ostrava.
16. 08. 2016

Výroční Sraz absolventů Ostravské univerzity

Sraz absolventů Ostravské univerzity aneb Absolventi Ostravské, srazte se!
27. 10. 2016 od 15 hodin pořádá Ostravská univerzita výroční Sraz absolventů v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Akce pro téměř 2 000 lidí je jedním z vrcholů oslav 25. výročí založení Ostravské univerzity (založena 27. 9. 1991). Srdečně všechny absolventy zveme!
11. 09. 2016