Výpis od 01. 12. 2016 do 30. 06. 2017

Vysokoškolákem na zkoušku: Ostravská univerzita získala milion pro nadané žáky a studenty
V rámci běžné výuky často chybí prostor pro práci s nadanými žáky a pro rozvíjení jejich výjimečného nadání. Ostravská univerzita přináší školám příležitost tyto žáky nominovat a dát jim možnost své nadání rozvíjet v 6 různě zaměřených modulech, kde si budou moci vyzkoušet práci v laboratořích i v terénu. Na tento projekt univerzita získala téměř milion korun od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
06. 06. 2017 / Ostravská univerzita

Filozofickou fakultu Ostravské univerzity čeká rozsáhlá rekonstrukce za 57 milionů korun
Filozofická fakulta Ostravské univerzity (FF OU) se brzy zařadí mezi nejmoderněji vybavené fakulty v ČR. Díky dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj se dočká zcela nových interiérů a vybavení, které ji posunou mezi špičková pracoviště odpovídající západoevropským standardům. Rekonstrukce zajistí nejen kvalitnější, ale také dostupnější vzdělání - mnohem lépe totiž zpřístupní budovu handicapovaným.
06. 06. 2017 / Filozofická fakulta

Ostravští přírodovědci objevili organismy s unikátním genetickým kódem
Tým mladých ostravských vědců pod vedením docenta Marka Eliáše učinil v krátkém časovém intervalu hned tři objevy, které přepisují kapitoly učebnic genetiky. Za svůj přínos vědě tak převezme Eliáš 24. května 2017 cenu Nadačního fondu Neuron pro mladé vědce do 40 let doprovázenou prémií 250 000 korun.
24. 05. 2017 / Přírodovědecká fakulta

Velkolepá bitva se blíží: hlaste se teď!
Právě nyní se mohou střední školy hlásit do velkolepé soutěže o čest, prestiž i hodnotné ceny: bitvy O pohár Ostravské univerzity. Ta se bude konat 27. června 2017 na Masarykově náměstí v centru Ostravy jako součást celodenního happeningu Jsme Ostravská! (vystoupí kapely Nebe, David Stypka & Bandjeez a scénické čtení LiStOvÁnÍ). Ve stejný den dopoledne navíc proběhne tradiční oblíbená akce pro školy: Chemie a další přírodní vědy na hradě.
11. 05. 2017 / Ostravská univerzita

Další ročník matematické soutěže je za námi
Máme za sebou 27. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka. Kdo letos zvítězil a jak se zadařilo našim studentům v porovnání s ostatními matematiky nejen evropských univerzit?
19. 04. 2017 / Katedra matematiky

Světový den zdraví 2017 v Ostravě
Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity připravují tradiční osvětovou akci na Světový den zdraví – 6. dubna 2017 od 10 do 18 hodin se bude v obchodním centru Nová Karolin konat happening, který si posvítí zejména na dvě témata spojená se zdravím: stárnutí a depresi.
04. 04. 2017 / Lékařská fakulta

Dvě nové menzy jsou v provozu
Od března 2017 jsou v provozu dvě nové menzy Ostravské univerzity, která tímto přešla na zcela nový koncept stravování. Nabízí zlevněné snídaně, obědy i večeře pro studenty a po celý den fungují také jako restaurace pro veřejnost.
28. 03. 2017 / Ostravská univerzita

Světoví matematici tradičně zamíří do Ostravy
V pátek 31. března 2017 bude slavnostně zahájen 27. ročník prestižní Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Jde o nejstarší matematickou soutěž v Evropské unii.
27. 03. 2017 / Katedra matematiky

Ostravská univerzita propojuje ostravský a katovický region – vedení měst, vysoké školy i podnikatelský sektor
Přijměte pozvání na křest knihy Restrukturalizace regionů ostravského a katovického jako možnost česko-polské spolupráce, který se bude konat 30. března 2017 v Dolní oblasti Vítkovic v prostorách Compress Hall.
27. 03. 2017 / Přírodovědecká fakulta

Maturanti mají o důvod víc pokračovat ve studiu v Ostravě
Filozofická fakulta Ostravské univerzity společně se sedmi významnými zaměstnavateli v Moravskoslezském kraji spustila další projekt, který připraví studenty na praxi a zvýší tak jejich uplatnitelnost a konkurenceschopnost na trhu práce.
23. 01. 2017 / Filozofická fakulta

Studuj, co tě baví. Studuj Ostravskou!

Ostravská univerzita spustila propagační kampaň i nový rozcestník s informacemi pro uchazeče o studiu
Black is full of colours. Takový je slogan letošní kampaně Ostravské univerzity zaměřené na uchazeče o studium. Univerzita se v ní snaží nalákat studenty nejen na samotné studium, ale také je nadchnout pro město Ostravu, které se za poslední roky změnilo k nepoznání a místo černé Ostravy je z ní barevné studentské město plné různorodých příležitostí.
05. 01. 2017 / Ostravská univerzita