Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě 2016

Ostrava / 22. 06. 2016

Ve čtvrtek 23. června 2016 od 8:30 do 13:00 ožije Slezskoostravský hrad nejen chemickými pokusy. Bude se zde konat 10. ročník vědecko-popularizační akce Chemie a další přírodní vědy na hradě. Očekává se až 1500 školáků.

Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě představují akci zaměřenou na popularizaci přírodních a technických věd u široké veřejnosti s důrazem na žáky a studenty základních a středních škol Moravskoslezského kraje.

„Cílem akce je ukázat návštěvníkům, že přírodní vědy a technika mohou být zábavné, ale také, že se jedná o velmi důležité a perspektivní obory,“ říká dr. Martin Mucha, koordinátor akce za Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity. Náplní akce je především přírodovědný jarmark, kde budou návštěvníci moci shlédnout a vyzkoušet si řadu zajímavých pokusů, doplněný o zajímavé soutěže a hry.

Akci pořádá již desátým rokem Česká společnost chemická, pobočka Ostrava ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity, Fakultou metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-Technické univerzity Ostrava a Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského a gymnáziem Ostrava-Zábřeh. Na akci se dále podílejí další subjekty z Moravskoslezského kraje.

Letošní ročník se bude konat ve čtvrtek 23. června 2016 od 8:30 do 13:00 v prostorách Slezskoostravského hradu. Hrad bude v době konání akce zpřístupněn všem návštěvníkům zdarma.

Mgr. Adam Soustružník
tiskový mluvčí a vedoucí oddělení PR a marketingu OU

Kontakt na koordinátora akce:
Mgr. Martin Mucha, Ph.D., koordinátor akce
e-mail: martin.mucha@osu.cz / telefon: +420 737 556 194