Česká asociace studentů psychologie (ČASP)

logo Česká asociace studentů psychologie, z.s. je dobrovolná nezisková asociace studentů psychologie působící na území České republiky. Mezi její hlavní cíle patří podpora komunikace a spolupráce mezi studenty psychologie, podpora aktivit studentů směřujících k široké veřejnosti, rozvoj spolupráce s profesními organizacemi a propagace psychologie a budování jejího dobrého jména. Asociace je členem Evropské federace psychologických studentských asociací a České rady dětí a mládeže, se kterými rozvíjí aktivní spolupráci. Dále spolupracuje s profesními organizacemi psychologů, podílí se na řadě projektů a poskytuje sekundární vzdělávání studentům psychologie. V současné době je Česká asociace studentů psychologie, z.s. aktivní na pobočkách v Brně, Olomouci, Ostravě, Praze a Českých Budějovicích.

V Ostravě aktivně působí od roku 2014 na Filozofické fakultě, kde kromě volnočasových či vzdělávacích akcí, jako jsou například přednášky, kurzy nebo besedy, zprostředkovává dobrovolnickou praxi v rámci projektu Bylo nebylo a vydává časopis Časpis s aktualitami a informacemi ze světa psychologie.

Web:

Kontakty: