Informace o přijímacím řízení pro akademický rok 2019/2020 pro studijní program/obor Ošetřovatelství / Ošetřovatelství

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Podání přihlášky a platba

• Termín pro podání e-přihlášky: 15. května 2019
  • Administrativní poplatek spojený s přijímacím řízením je stanoven dle Opatření děkana č. 26/2018 LF OU na 560,- Kč.
  • Na Ostravské univerzitě nelze platit v hotovosti, pouze bezhotovostním stykem.
  • Uchazeči/čky, kteří/ré ve stanoveném termínu podali/ly řádně vyplněnou přihlášku ke studiu a provedli/ly platbu, obdrží pozvánku k přijímacím zkouškám obsahující podrobné informační pokyny týkající se organizačních záležitostí samotného dne konání přijímacích zkoušek (tj. přesné určení termínu, místa, času a další důležité informace). Termín, na který bude uchazeč pozván, se pro něj stává závazným a neměnným.
  • Administrativní poplatek je určen ke krytí výloh spojených s přijímacím řízení. Pokud se uchazeč/ka nedostaví k přijímací zkoušce, poplatek mu/jí nebude vrácen.
  • V případě chybné platby je uchazeč/ka povinen/povinna poplatek zaplatit znovu, a to tak, aby byla platba připsána na účet univerzity nejpozději do 15. května 2019 včetně.
  • Požádá-li uchazeč/ka písemně prostřednictvím žádosti o vrácení chybné platby a bude-li jemu/jí vyhověno, Ostravská univerzita účtuje storno poplatek ve výši 100,- Kč. Žádost o vrácení platby je nutné podat písemně nejpozději do jednoho měsíce od ukončení přijímání přihlášek ke studiu pro daný obor, přílohou této žádosti je doklad o provedené platbě.
  • Každý/á uchazeč/ka je povinen/povinna si na internetu v modulu e-přihlášky zkontrolovat skutečnost, že poplatek za podanou přihlášku byl připsán na účet univerzity.
  • Uchazeč/ka, který/á poplatek uhradí v zahraničí, je povinen/povinna zaslat doklad o platbě poštou.

Bankovní spojení:
Název banky:ČNB Ostrava
Účet:0000931761, kód banky 0710
Konstantní symbol:379
Variabilní symbol pro banku:111011
Převodová pošta:702 00 Ostrava 2
Informace pro platbu ze zahraničí:
IBAN:CZ65 0710 0000 0000 0093 1761
SVIWT(BIWT):CNBACZPP

Adresa:

• Lékařská fakulta Ostravské univerzity v Ostravě
    Studijní oddělení
    Syllabova 19
    703 00 Ostrava 3
  • Veškeré informace poskytuje studijní oddělení LF OU:
  • Uchazeč má právo nahlédnout do všech svých materiálů, které mají význam pro rozhodnutí o jeho přijetí ke studiu. Z materiálu není přípustné pořizovat kopie a vše se děje v prostorách k tomu vyhrazených a za přítomnosti pověřeného zaměstnance Lékařské fakulty OU v Ostravě. Termín pro nahlédnutí je stanoven na 25. červenec 2019.

Povinné přílohy přihlášky

K přihlášce ke studiu doktorského oboru je nutné doložit tyto ověřené dokumenty (nutno zaslat do termínu podání přihlášky tj. 15. května 2019):

• Pro uchazeče doktorského studijního programu/oboru Ošetřovatelství / Ošetřovatelství:
    • E-přihláška
    • 1x ověřená kopie všech získaných vysokoškolských diplomů (u absolventů 2019 dodání nejpozději v den konání přijímací zkoušky nebo zápisu).
    • 1x profesní strukturovaný životopis s uvedením tématu obhájené diplomové či rigorózní práce.
    • 1x přehled vědeckovýzkumné činnosti (projekty, publikační a přednášková činnost, SVOČ).
    • 2x projekt disertační práce k vypsanému tématu (rozsah 3-5 stran). Student si volí z témat vyhlášených pro příslušný akademický rok.
    • Doručení povinných příloh je nutnou podmínkou pro vyhovění přijímacímu řízení – bez nich nebude uchazeč/ka přijat/a ke studiu a výsledky přijímacího řízení pozbudou platnosti.
    • Žádné součásti přihlášky včetně příloh se uchazečům nevrací.

Předpokládaný nejvyšší počet přijatých uchazečů:

• Ošetřovatelství / Ošetřovatelství (prezenční forma, kombinovaná forma): 10

Předběžně uváděný počet přijatých je orientační, konečný závisí na počtu uchazečů a úrovni znalostí prokázaných v rámci přijímacího řízení.

Přijímací zkouška

Pro uchazeče doktorského studijního programu/oboru Ošetřovatelství/Ošetřovatelství

• Diskuze k tématu dizertační práce a základní znalosti z oboru (40 bodů).
  • Ověření schopnosti komunikace v anglickém jazyce na odborné téma (10 bodů).

• Maximum bodů – 50 bodů.
  • Minimum bodů – 25 bodů.

Termín přijímací zkoušky:

• 11. červen 2019, od 9:00 hod., učebna ZY 325